13 września 2017

Praca za granicą bez doświadczenia

Praca za granicą bez doświadczenia

Praca tymczasowa za granicą to z pewnością ciekawe i atrakcyjne finansowo zatrudnienie. Ale czy taka praca w Niemczech czy w Holandii bez doświadczenia jest w ogóle możliwa? Poprzednia praca na podobnym stanowisku i dodatkowe uprawnienia oczywiście pomogą Ci w znalezieniu dobrej pracy, ale i bez nich na pewno dasz radę! Podobnie jest w przypadku znajomości języka obcego – na niektórych stanowiskach jest on wymagany, a na innych nie. Zatem jeśli interesuje Cię praca tymczasowa za granicą, brak doświadczenia nie stanowi żadnej przeszkody. Od czegoś bowiem trzeba zacząć!

Praca bez doświadczenia – na jakich stanowiskach?

Brak zagranicznego doświadczenia to nie powód, by rezygnować z poszukiwań pracy tymczasowej. Niektóre oferty pracy w Holandii czy w Niemczech nie stawiają takich warunków, ale oferują możliwość przyuczenia. Czasami doświadczenie na podobnym stanowisku jest po prostu mile widziane, ale nie stanowi konieczności. Możesz zostać zatrudniony jako pracownik na produkcji, w magazynie, w szklarni, w pralni lub jako pracownik sprzątający. Taka praca tymczasowa polega zazwyczaj na prostych, powtarzających się czynnościach, których jesteś w stanie szybko się nauczyć.

Agencja pracy tymczasowej pomoże Ci w znalezieniu oferty pracy dostosowanej do Twoich kompetencji. Jeśli nie masz doświadczenia w pracy za granicą, możesz pracować przy zbiorze i pakowaniu pieczarek czy przy pielęgnacji i zbiorze warzyw szklarniowych. W przypadku pracy w gospodarstwie, przy szczepieniu kur czy przy mechanicznym dojeniu krów, doświadczenie jest mile widziane, ale liczy się przede wszystkim motywacja i gotowość do nauki szczepienia, dojenia lub innych obowiązków.

Praca za granicą i brak doświadczenia. Na co możesz liczyć?

Pracownicy bez doświadczenia mogą liczyć na odpowiednie warunki i pomoc. Agencja pracy tymczasowej oferuje zazwyczaj możliwość odbycia szkolenia oraz wsparcie polskojęzycznego opiekuna. Nie zostaniesz zatem pozostawiony bez pomocy! Brak doświadczenia nie stanowi żadnej bariery dla legalnego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę tymczasową oraz atrakcyjnych i terminowych zarobków. Agencja zdaje sobie sprawę, że praca za granicą jest dla Ciebie czymś zupełnie nowym, dlatego udziela wsparcia na każdym etapie – od udzielenia niezbędnych informacji, przez pomoc w formalnościach, po zapewnienie zakwaterowania.

Zaangażowanie i motywacja do pracy

Co zatem liczy się dla pracodawcy jeśli nie doświadczenie? Agencja pracy tymczasowej zwraca uwagę przede wszystkim na motywację do pracy, zaangażowanie oraz odpowiedzialność. Dzięki temu ma pewność, że nawet niedoświadczony, potencjalny pracownik będzie starannie wykonywał powierzone mu obowiązki. Na niektórych stanowiskach (np. przy zbiorze pieczarek) liczą się także wysoko rozwinięte umiejętności manualne, które mogą zostać zweryfikowane podczas spotkania rekrutacyjnego. Nie bez znaczenia pozostaje także Twoja dyspozycyjność i gotowość do regularnych wyjazdów za granicę.

Praca za granicą, czyli szansa na doświadczenie!

Praca tymczasowa za granicą to szansa na dobre zarobki, ale i na zdobycie ciekawego doświadczenia. Nie zrażaj się nieznajomością zagranicznych realiów i brakiem doświadczenia w pracy w Holandii czy w Niemczech. Agencja pracy tymczasowej pomoże Ci w doborze oferty, a dzięki nabytemu doświadczeniu, będziesz mógł aplikować na o wiele więcej atrakcyjnych stanowisk!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*