Contrain – miejsce pracy,
w którym liczą się wartości

Jak tulipany do Holandii, czy jak kwiatek do kożucha? Sprawdź, czy Ty i Contrain pasujecie do siebie!

Wynik pomoże Ci lepiej nas poznać oraz dopasować Twój styl pracy do kultury Contrain. Nie ma wpływu na decyzję o zatrudnieniu.
Zaczynamy?

Rozwiąż quiz Zobacz oferty
Contrain to grupa firm połączonych wspólną misją, wizją i wartościami w realizacji usług HR

14

Awansów
w 2023

43

Net Promoter
Score

94%

Pracowników zadowolonych z programu korzyści

107

Szkoleń w 2023 roku dla naszych pracowników

Pracujesz jak lubisz
Z domu albo z biura - jak chcesz!
Teamwork is best work
Twoje pomysły mają znaczenie
Włączamy wszystkich

Pracujesz jak lubisz

Pracujemy elastycznie, w zgodzie z Twoimi potrzebami. Masz realny wpływ na to, jak pracujesz. Potrzebujesz w ciągu dnia załatwić pilną prywatną sprawę? To dla nas jest okej!

Z domu albo z biura - jak chcesz!

Na co dzień pracujemy hybrydowo w rozproszonych zespołach. Korzystamy z cyfrowych narzędzi, żeby pozostać w kontakcie, ale chętnie spotykamy się w naszych biurach, które są przyjemną przestrzenią spotkań i kreatywnej współpracy. 

Teamwork is best work

Współpraca to nasze drugie imię. Lubimy pracować razem, wspólnie szukać rozwiązań dla naszych codziennych wyzwań. Jeśli lubisz współpracować z ludźmi, polubisz być w Contrain. 

Twoje pomysły mają znaczenie

Twoje pomysły mają znaczenie  Pomysłowość to cecha, którą bardzo sobie cenimy. Poszukiwanie rozwiązań poza utartymi ścieżkami i szybkie adaptowanie się do nowych okoliczności to coś, co lubimy najbardziej. W Contrain liczy się każdy pomysł! 

Włączamy wszystkich

Nasze wartości są dla nas ważne zawsze i wszędzie. Tworzymy włączającą kulturę organizacyjną i czerpiemy z różnorodności. Zespół Contrain to osoby w różnym wieku, o różnym pochodzeniu etnicznym czy stopniu sprawności fizycznej. Każdy z nas przynosi do stołu to, co ma najlepszego. 

Historie sukcesów w Contrain

Ania

People & Culture Specialist

Dawniej Stażystka

Kariera w contrain

Dawniej Stażystka

Studia Ani i jej zainteresowanie, jakim jest psychologia pracy w organizacji, zaprowadziły ją do drzwi Contrain. Poza stażem, który nie wymagałby codziennej obecności w biurze, zależało jej także na zrealizowaniu wartościowych praktyk, które nie będą sprowadzać się do „parzenia kawy”. Od razu między nami kliknęło – my też lubimy pracę, która ma głębszy sens. Ania wkrótce ze stażystki, później juniorki, została specjalistką. Mieliśmy okazję czerpać z jej talentów nie tylko w dziedzinie HR, ale
i wiedzy o zdrowym żywieniu!

Kariera w contrain „Szukałam stażu, który będę mogła odbywać w formie hybrydowej. Teraz jako specjalistka samodzielnie zarządzam projektami z dziedziny HR w obszarze People & Culture” 
Kariera w contrain

Historie sukcesów w Contrain

Agnieszka

People & Culture Manager

Dawniej Recruitment Manager

Kariera w contrain

Dawniej Recruitment Manager

Agnieszka swoją ścieżkę zawodową od zawsze wiązała z zatrudnianiem – dlatego wybrała Contrain, gdzie zaczęła pracę jako account managerka. Jednak potrzeba rozwoju Agnieszki sprawiła, że po kilku latach przejęła rolę managerki rekrutacji, gdzie zaprowadziła szereg ważnych dla firmy zmian. To wszystko po to, by w końcu zmierzyć się z wyzwaniem zbudowania od zera obszaru People & Culture.  W Contrain ceni to, że w firmie jest miejsce dla ambitnych osób, które nie boją się przejmować inicjatywy.

Kariera w contrain „W pracy lubię różnorodność. Contrain, tak jak ja, jest otwarte na zmianę - dlatego tak dobrze się rozumiemy”
Kariera w contrain

Historie sukcesów w Contrain

Gabriela

Data Analyst

Dawniej Housing Specialist

Kariera w contrain

Dawniej Housing Specialist

Gabi szukała pracy, która da jej stabilizację i możliwość rozwoju. Postanowiła odbyć praktyki w naszym obszarze operacji. Jej droga w Contrain zawiodła ją na stanowisko specjalistki ds. housingu. Gabi po pewnym czasie zaczęła jednak tęsknić za poznaną na studiach dziedziną, która od zawsze wydawała jej się niezwykle interesująca – analityką danych. Ciekawym zbiegiem okoliczności, w firmie właśnie powstawało kilka nowych stanowisk, w tym właśnie jedno ściśle powiązane z jej dawną pasją. Gabi zupełnie zmieniła plan na siebie i dziś jest samodzielną analityczką danych!

Kariera w contrain “Czułam, że analityka danych to coś, w czym mogę być dobra. Firma dostrzegła mój potencjał w tej dziedzinie, dzięki czemu teraz czerpię satysfakcję z pracy i realizuję się zawodowo”
Kariera w contrain

Historie sukcesów w Contrain

Marcin

DEI Specialist

Dawniej Customer Service Specialist

Kariera w contrain

Dawniej Customer Service Specialist

Marcin został zatrudniony w firmie, która kilka lat temu stała się częścią Contrain. Marcin badał za pomocą telefonicznej ankiety satysfakcję pracowników firmy. Dzięki, często długim, rozmowom zrozumiał, jak różne potrzeby mogą mieć ludzie. Jego osobiste doświadczenia sprawiły, że Marcin zapragnął pomagać osobom z niepełnosprawnościami w znajdowaniu pracy. Podjął i ukończył studia z doradztwa zawodowego. Teraz, jako DEI Specialist, jest nie tylko samorzecznikiem osób z niepełnosprawnościami w firmie, ale i współtwórcą przyjaznego różnorodności środowiska pracy. To daje mu poczucie,  że dzięki jego pracy – przynajmniej ten fragment świata, w którym pracuje – staje się lepszy.

Kariera w contrain „Jestem specjalistą w zakresie różnorodności, równości i inkluzywności. Cieszę się, że dla Contrain, tak samo jak dla mnie, niezwykle ważna jest akceptacja różnorodności i czynienie naszego środowiska pracy lepszym”
Kariera w contrain

Historie sukcesów w Contrain

Kasia

Technology Specialist

Dawniej Specjalista ds. obsługi klienta

Kariera w contrain

Dawniej Specjalista ds. obsługi klienta

Kasia rozpoczęła swoją przygodę w Contrain jako rekruterka, choć do tej pory zajmowała się poszukiwaniem pracowników na mniejszą skalę. Kasia, tak jak my  – po prostu lubi ludzi, dlatego zależało jej na pracy, która będzie związana z kontaktem z drugim człowiekiem. Jednak jej otwartość na nowe doświadczenia oraz mnogość pasji nie pozwoliły jej się zatrzymać w miejscu.
Oprócz tego, że Kasia dobrze odnajduje się w software i hardware, od zawsze była niezwykle wnikliwą poszukiwaczką nieoczywistych rozwiązań. Rola, którą dziś pełni w Contrain pasuje jej jak ulał! Może wykorzystywać swoje doświadczenie z poprzedniego stanowiska oraz wiedzę i zdolności analityczne w jako Technology Specialist w obszarze Processes & Technologies.

Kariera w contrain „Największą wartością Contrain są ludzie. To właśnie koleżanka z pracy dodała mi odwagi, by próbować nowych rzeczy - bo nigdy nie wiemy, co ciekawego może nas spotkać.” 
Kariera w contrain

You care + We care =

Contrain Care

Myślą, która przyświecała nam podczas tworzenia Contrain Care było holistyczne zadbanie o potrzeby pracowników związane z ich dobrostanem. Nasz Contrain Care to innowacyjny program. Jego prosty, a zarazem kompleksowy kształt doceniają nie tylko pracownicy, ale też kapituły konkursów – projekt zajął trzecie miejsce w prestiżowym konkursie organizowanym przez Wellbeing Institute – Best of Wellbeing at Work 2024.

Gdy dołączysz do naszego zespołu, to Ty zadecudujesz, które korzyści są najbardziej odpowiednie właśnie dla Ciebie.

Kariera w contrain

Sesje relaksacyjne

Lekcje uważności, ćwiczenia z oddechem, praktyczne metody pracy ze stresem – relaksujemy się kilka razy w tygodniu, w godzinach pracy.
Kariera w contrain

Prywatna opieka medyczna

Zapewniamy Ci możliwość dostępu do usług medycznych – dla Ciebie i Twojej rodziny.
Dodatkowy tydzień urlopu
Kariera w contrain

Dodatkowy tydzień urlopu

U nas wypoczywa się dłużej, nie tracąc dni urlopowych!
Kariera w contrain

Ubezpieczenie grupowe

Wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego możesz ubezpieczyć się w takim zakresie, jakiego potrzebujesz.
Kariera w contrain

Nauka języka

Chcemy, abyś mógł rozwijać kompetencje i poszerzać umiejętności. Dlatego masz możliwość nauki języków obcych.
Opieka psychologiczna
Kariera w contrain

Opieka psychologiczna

Każdy ma możliwość skorzystania z opieki psychologicznej, która jest dostępna online oraz w biurach.
Joga
Kariera w contrain

Joga

Coś dla ciała i dla ducha – możesz dołączyć do zajęć online i zadbać o dzienną dawkę ruchu w trakcie pracy.
Kariera w contrain

Warsztaty Wellbeingowe

Troszczymy się o dobrostan pracowników także poprzez edukację – wspieramy w dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne.
Kariera w contrain

Pakiet sportowy

Zgodnie ze starym powiedzeniem – w zdrowym ciele zdrowy duch – proponujemy usługi sportowe: Multisport dla osób pracujących w Polsce lub możliwość wyboru aktywności fizycznych dla osób pracujących za granicą.
Usługi prozdrowotne
Kariera w contrain

Usługi prozdrowotne

Masz możliwość skorzystania z usług prozdrowotnych. Możesz raz w miesiącu udać się do jednego ze specjalistów: fizjoterapeuty, rehabilitanta, masażysty, dietetyka lub do lekarza wybranej specjalizacji.

Contrain - dobrze tu być

Rozwiąż quiz

Praca zespołowa kluczem
do wspólnego sukcesu

Niezwykle ważna jest dla nas praca zespołowa, dlatego opieramy nasze relacje na wzajemnym szacunku i koleżeńskości. Wierzymy, że dobra komunikacja między pracownikami to klucz do sukcesu firmy.

Sprawdź, czy nadajemy na tych samych falach!

Rozwiąż krótki quiz składający się z 6 pytań i zobacz, czy do siebie pasujemy.

Proces rekrutacji –
szybki i przyjemny

Zanim zaaplikujesz, poznaj proces rekrutacji w naszej firmie

Zobacz oferty
 1. Kontakt telefoniczny
  Przedstawimy Ci ofertę i ustalimy, czy oboje chcemy przejść do dalszych kroków.
 2. Spotkanie online z rekruterem
  Opowiemy o pracy w Contrain i chętnie posłuchamy o Twoim doświadczeniu i oczekiwaniach
 3. Dopasowanie do wartości
  Krótkie sprawdzenie, czy jest nam ze sobą po drodze
 4. Spotkanie z managerem 
  Czas na poznanie swojego przyszłego przełożonego. Dowiesz się również, czy my spełniamy Twoje oczekiwania jako pracodawca.
 5. Feedback
  Niezależnie od wyniku rekrutacji odezwiemy do Ciebie z informacją zwrotną.
 6. Zatrudnienie
  Mówimy sobie „tak” i zaczynamy preonboarding

Gotowy na przygodę? Zobacz
aktualne oferty pracy

Bielsko Biała
Praca stacjonarna
Holandia
Praca hybrydowa

Nie znalazłeś oferty dla siebie?

Żaden problem! Podziel się swoim CV i otwórz drzwi do możliwości zawodowych.
Dołącz do naszej misji tworzenia przyszłości, gdzie Twoje talenty będą cenione.

Prześlij swoje CV
Kariera w contrain

Za co cenią nas
pracownicy?

Odkąd zmieniłam stanowisko, codziennie stawiane są przede mną nowe wyzwania – i bardzo to lubię, bo nigdy się nie nudzę! Każdy dzień bardzo szybko mi mija, gdy staram się dociec rozwiązania danego problemu czy wyszukać odpowiednie dane do raportu. Od dawna marzyłam o takiej pracy, bo bardzo lubię “łączyć kropki” i analizować wszystko dookoła, czy to w pracy czy w życiu codziennym. Przede mną jeszcze wiele nauki, której nie mogę się doczekać – kolejny element, który bardzo lubię w swojej pracy, czyli możliwość ciągłego rozwoju (…). 

Gabriela

Processes & Technologies

Bardzo lubię w mojej pracy to, że nie ma dnia bez czegoś do robienia i faktycznie moja praca może pomóc w funkcjonowaniu działu i firmy, dzięki czemu bardziej czuję potrzebny i praca od razu staję się przyjemniejsza. 

Kamil

Staff & Documents

Praca tutaj to zgrany zespół, który napędza mnie do działania. Możliwość rozwoju, pokazywanie nowych kierunków i wyznaczanie celów. Zachęcanie do podejmowania samodzielnych decyzji oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów. Nie myślałam, że kiedyś to powiem – ale znalazłam pracę, którą bardzo lubię 🙂 

Marta

General Recruitment

(…) Contrain dba o Swojego pracownika. Ta praca dała i daje Mi możliwość rozwoju. Nauczyłam się wielu nowych rzeczy, zdobyłam wiedzę oraz umiejętności. A przede Mną jeszcze wiele wyzwań. I przede wszystkim – poznałam wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. 

Ewa

Communications & Marketing

Najbardziej lubię pracę z tak wspaniałymi ludźmi, na których zawsze mogę polegać. To duże szczęście mieć super atmosferę w pracy i wsparcie. Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza mój zespół!  

Martyna

Laybour & Compliance  

(…) Pamiętam, że gdy przyszłam do Contrain największe wrażenie zrobiło na mnie ciepłe powitanie, życzliwość płynąca z każdego działu, a także narzędzia do pracy, z których mogłam korzystać (…) To sprawiło, że postanowiłam zostać w Contrain na dłużej. Czas płynął, a życzliwa atmosfera nie przemijała. To właśnie najbardziej lubię w swojej pracy: to, w jaki sposób układa się współpraca – na zasadzie zrozumienia, wspólnego rozwiązywania problemów, rozmowy, otwartości, wymiany pomysłów. Lubię też to, że w zespole wzajemnie sobie pomagamy, gramy „do jednej bramki”. Uwielbiam również

Alicja

General Recruitment 

Bardzo lubię swoją pracę, to co robię daje mi zadowolenie, cieszy mnie to , że w Contrain nauczyłam się nowych rzeczy i mam możliwość wciąż się uczyć. Wzajemna życzliwość i chęć pomocy dodatkowo sprzyjają. 

Wioletta

Staff & Documents

W Contrain doceniam szczególnie różnorodność zadań i możliwość tworzenia – to, że moje stanowisko nie ma z góry narzuconych sztywnych zadań, tylko w pewnym sensie sama je tworzę. Bardzo lubię kiedy widzę, zachodzące w ludziach zmiany, że rozwijają się, czy lepiej radzą sobie z trudnościami po zastosowaniu technik, których ich uczę. No i nie mogłabym nie wspomnieć, że w swojej pracy lubię ludzi, rozmowy, różne punkty widzenia. A ludzie z którymi obcuję w Contrain sprawiają, że kiedy idę do pracy uśmiecham się na myśl, że ich spotkam. 

Edyta

People & Culture

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda proces rekrutacji?

Etapy rekrutacji mogą różnić się w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz. Podstawowy proces wygląda następująco: po złożeniu aplikacji, skontaktuje się z Tobą rekruter/ka. Przedstawi Ci ofertę i wspólnie ustalicie, czy chcecie przejść do kolejnych kroków. Następnym etapem będzie spotkanie online, na którym opowiemy o pracy w Contrain i chętnie posłuchamy o Twoim doświadczeniu i oczekiwaniach. Kolejny krok to dopasowanie do wartości – krótkie sprawdzenie, czy jest nam ze sobą po drodze. W przypadku dalszego zainteresowania współpracą, organizujemy spotkanie z przyszłym/ą przełożonym/ą. Nasza rozmowa nie będzie jedynie weryfikacją Twoich umiejętności – dowiesz się na nim również, czy możemy spełnić Twoje oczekiwania co do miejsca pracy. Kolejny etap to feedback: niezależnie od wyniku rekrutacji, przyjdziemy do Ciebie z informacją zwrotną. Jeżeli decyzja będzie obustronnie pozytywna – mówimy sobie „tak” i rozpoczynamy preonboarding! 😄

Jak Contrain dba o dobrostan pracownika?

Dbanie o samopoczucie pracownika jest dla nas szczególnie ważne. Naszym pracownikom proponujemy możliwość uczestniczenia w cyklicznych sesjach relaksacyjnych i zajęciach jogi online w godzinach pracy. Regularnie organizujemy webinary poświęcone tematom związanym ze zdrowiem psychicznym. Nasi pracownicy mogą skorzystać także z dodatkowego tygodnia urlopu oraz bezpłatnej pomocy psychologicznej dla siebie i bliskich.

Co jest dla nas szczególnie ważne?

Naszych pracowników traktujemy fair – dumnie nosimy tytuł Agencji Zatrudnienia Przyjaznej Pracownikom.

Szczególną uwagę przywiązujemy do dobrostanu pracowników – nasz program Contrain Care został wyróżniony trzecią nagrodą w konkursie The Best of Wellbeing at Work.

Partycypacja i zaangażowanie? Jesteśmy na tak – za wspólną pracę przy Kierunku Polska dostaliśmy wyróżnienie HR Dream Team w kategorii „Kultura organizacyjna i zaangażowanie pracowników”.

Jakie nowoczesne rozwiązania HR wykorzystujemy na co dzień?

Możemy pochwalić się dedykowaną aplikacją MyContrain, w której m.in. zapoznasz się z newsami z życia firmy, złożysz wniosek urlopowy lub skontaktujesz się z naszym helpdeskiem. Posiadamy także e-sklep oparty na systemie punktowym. Pracownicy, biorąc udział w konkursach i innych akcjach (których u nas nie brakuje 😄), zdobywają Contrain Coiny. Tak zarobione punkty mogą wymienić na nagrody lub wspomóc wybraną organizację charytatywną.

Onbording jest u nas przyjemnością – a to za zasługą grywalizacyjnej platformy, którą wykorzystujemy do wdrożeń nowych pracowników. To tylko kilka przykładów nowoczesnych rozwiązań w organizacji. Zaaplikuj i przekonaj się, co jeszcze możemy Ci zaoferować.

Jakimi zasadami kierujemy się w tworzeniu środowiska organizacji?

Jesteśmy otwarci na innych – nasza grupa Projektu Kultura dba o budowanie różnorodnej i inkluzywnej kultury organizacyjnej.

Słuchamy – powołany zespół Wsparcie rozpatruje wszelkie sugestie i zgłoszone potencjalne nieprawidłowości.

Współpracujemy – wierzymy, że dzięki wspólnej pracy z pasją, jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wiele!

Strefa wiedzy

Contrain Care z nagrodą od Wellbeing Institute!

Przejdź do artykułu

Kompetencje przyszłości kluczowe dla sektora usług HR – rozmowa z prezeską Pauliną Piskor

Przejdź do artykułu

Praca sezonowa dla studentów za granicą – jak znaleźć najlepsze oferty?

Przejdź do artykułu

Praca w niemieckich fabrykach – popularne sektory i branże

Przejdź do artykułu

Najnowsze trendy na rynku pracy zagranicznej – sektory rozwijające się najszybciej

Przejdź do artykułu

Zasady legalnej pracy za granicą – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Przejdź do artykułu

Warunki zatrudnienia na magazynie w różnych krajach – porównanie przepisów i standardów

Przejdź do artykułu

Praca sezonowa lub całoroczna za granicą – najlepsze destynacje i sektory

Przejdź do artykułu