O nas

Contrain

Poznaj nas lepiej

 • Misja i Wizja

  Misja

  #PeopleWorkSynergy

  W Contrain łączymy ludzi i pracę, a dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i zrozumieniu potrzeb pracowników oraz klientów tworzymy dla nich efekt synergii i dodatkowych korzyści.

  W Contrain 2 + 2 = 5

  Wizja

  1.   Zwiększamy efektywność biznesu naszych Klientów
  2.   Płynnie łączymy rozwój z odpowiedzialnością za środowisko
  3.   Kierujemy się etyką
  4.   Jesteśmy liderem inteligentnych rozwiązań HR
  5.   Zwinnie zarządzamy procesami skutecznie realizując cele biznesowe
  6.   Współpracujemy i dzielimy się wiedzą
  7.   Przyciągamy talenty i budujemy kompetencje
 • Historia firm Grupy Contrain

  Contrain powstał w 1998 r. Dziś w ramach Grupy Contrain działa kilka podmiotów, m.in. dwie Agencje Pracy Tymczasowej oraz spółka oferująca usługi z zakresu doradztwa personalnego. Grupa Contrain współpracuje z ponad 100 przedsiębiorstwami z Polski i pozostałych krajów Unii Europejskiej (głównie Holandii i Niemiec). Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga w efektywnym zarządzaniu zasobami ludzkimi, znalezieniu i zarządzaniu pracownikami różnego szczebla na najwyższym poziomie jakości.

Kariera w Contrain

Praca w firmach Grupy Contrain daje Ci możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji. Zatrudniamy ludzi z pasją, chcących się rozwijać i wciąż podnosić swoje kompetencje.

Dbamy o rozwój – nasi pracownicy korzystają z pakietu szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, dzięki którym mogą podnosić poziom swojej wiedzy specjalistycznej i kompetencji.

Dajemy szanse awansu – praca w Contrain to jasna ścieżka kariery, połączona z możliwościami awansu w strukturze firmy. W ramach każdego z działów nasi pracownicy mają możliwość przejścia przez wszystkie szczeble zawodowej kariery – od stażu po stanowiska kierownicze.

Doceniamy pracowników – na pracę w wewnętrznej strukturze firmy szanse mają także nasi pracownicy tymczasowi. Jeżeli wykazują się ambicją, chęcią rozwoju i silną motywacją dajemy im szanse awansu i zdobycia doświadczenia na nowym stanowisku.

Nasz zespół - nasze oddziały

Contrain to 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Naszą pracę opieramy na doświadczonych zespołach oraz na młodych specjalistach wnoszących świeże spojrzenie do firmy.

 • O nas

  Holandia, Niemcy

  Za granicą nasi pracownicy wykonują zadania związane z Logistyką oraz obsługą Klienta i Pracowników. W Niemczech i Holandii pracują nasi Kierownicy Sprzedaży, Koordynatorzy Operacyjni i niektórzy Kierownicy Projektów. Koordynatorzy Operacyjni oraz Kierownicy Projektów są odpowiedzialni za naszych pracowników przebywających za granicą. Kierownicy Sprzedaży odpowiadają natomiast za rozwój naszych relacji biznesowych z nowymi kontrahentami.

 • O nas

  Łódź

  W naszym łódzkim oddziale znajdują się Działy Kadr i Płac, Księgowości, Operacji i Obsługi Klienta, Administracji oraz Rekrutacji.

  To nasz największy oddział w Polsce.

 • O nas

  Poznań

  Poznań, to po Łodzi, nasz drugi co do wielkości oddział.

  Tutaj znajduje się Dział Rekrutacji, Marketingu, Operacji i Obsługi Klienta, Administracji, Kontrolingu, Logistyki oraz Sprzedaży.

 • O nas

  Przemyśl, Opole, Olsztyn

  To nasze terenowe, mniejsze oddziały.

  W każdym z tych miast posiadamy Działy Rekrutacji.

Odpowiedzialność Społeczna Biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas podstawą naszych relacji z partnerami. Na tej bazie staramy się zaspokajać potrzeby:

Otoczenia wewnętrznego: pracowników, spółek zależnych.

Otoczenia zewnętrznego: partnerów biznesowych, klientów, organizacji branżowych i instytucji międzynarodowych, instytucji certyfikujących, organizacji kontrolnych i nadzorujących.

Otoczenia społecznego: społeczności lokalnych, organizacji pracodawców, administracji rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych, instytutów naukowo-badawczych, ośrodków edukacyjnych, mediów, środowiska przyrodniczego.

CSR nierozerwalnie łączy się z wyznawanymi przez nas wartościami, są nimi:

 • etyka – deklarujemy etyczną i uczciwą praktykę rynkową, ochronę danych osobowych, przeciwdziałanie naruszaniu praw człowieka, przestrzeganie najwyższych standardów środowiskowych i ekologicznych.
 • otwartość – to nasz stosunek do zmian i potrzeb świata, oczekiwań ludzi; nastawiamy się na stały rozwój i przyszłościowe rozwiązania w wymiarze międzynarodowym.
  innowacyjność – uznajemy pracowników Contrain Group za największą siłę, oni stanowią o naszym potencjale i pozycji rynkowej.
 • odpowiedzialność – jest postawą wobec ludzi, ich kompetencji i przyszłości rozwoju, środowiska naturalnego UE.
 • Te założenia pozwoliły nam uruchomić w 2015 r. autorski program „I Ty możesz mieć pracę” – dzięki niemu bezrobotni otrzymywali pomoc od naszych ekspertów podczas zorganizowanych w tym celu specjalnych dyżurów. Program dał świetny efekt w postaci umów o pracę dla osób, którym trudno było zaistnieć na rynku pracy.

  Nasze działania wyróżniła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – zostaliśmy docenieni za najciekawszą inicjatywę środowiskową, społeczną i pracowniczą wśród małych i średnich przedsiębiorstw z różnych regionów Polski. Wyróżnienie dodało nam wiatru w skrzydła, dlatego w 2016 r. zdecydowaliśmy się kontynuować program.

Certyfikaty

Od wielu lat uzyskujemy pozytywne opinie od międzynarodowych urzędów certyfikacyjnych, które potwierdzają naszą jakość i rzetelność.

 • SNF Stichting Normering Flexwonen 2017

 • Departement werk & sociale economie

 • Contrain Sp. z o. o. Fair Produce NL

 • Contrain Poland Sp. z o. o. Fair Produce NL

 • Contrain Sp. z o. o. Stichting Normering Arbeid

 • Contrain Poland Sp. z o. o. Stichting Normering Arbeid

 • Erlaubnis zur Arbeitnehmerüberlassung

 • Certyfikat o dokonaniu wpisu podmiotu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia

Nasi partnerzy

Przez ponad 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

 • PUP
 • IMP
 • PFHR
 • AHK
 • OKAP
 • PUIG