23 sierpnia 2017

Co zabrać do pracy za granicę?

Co zabrać do pracy za granicę?

Zainteresowała Cię praca tymczasowa za granicą, wysłałeś swoją aplikację, pozytywnie przeszedłeś wszystkie etapy rekrutacji i podpisałeś umowę. Zanim jednak wyjedziesz do Niemiec, Holandii lub innego kraju, musisz się odpowiednio przygotować do wyjazdu. Co trzeba ze sobą zabrać do pracy za granicą?

Praca za granicą i dokumenty

Jeżeli szykujesz się do wyjazdu do pracy za granicą pamiętaj, by zabrać ze sobą potrzebne dokumenty. Niezbędny będzie ważny dowód osobisty lub paszport. Dokumenty nie mogą być zniszczone, dlatego odpowiednio je zabezpiecz. Praca tymczasowa na niektórych stanowiskach będzie wymagała również prawa jazdy, a w przypadku operatorów wózków widłowych, elektryków czy spawaczy – uprawnień do wykonywania danego zawodu. Jeśli masz już wyrobiony numer sofi/BSN również zabierz uzyskany dokument. Nie zapomnij o zapakowaniu dokumentów bankowych, czyli karty do bankomatu wraz z potrzebnymi informacjami – numerem konta i danymi banku. Najlepiej będzie, gdy zrobisz kserokopie wszystkich ważnych dokumentów.

Zabezpieczenie finansowe na wyjazd

Zanim uzyskasz pierwsze wynagrodzenie za wykonywaną pracę, musisz zabezpieczyć się finansowo. Zabierz ze sobą gotówkę w odpowiedniej walucie, by realizować bieżące zakupy, ale również miej na względzie nieprzywidziane sytuacje. Agencja pracy tymczasowej zapewnia swoim pracownikom najczęściej miesięczne wynagrodzenie, dlatego też weź ze sobą taką sumę pieniędzy, która wystarczy na pierwszy miesiąc życia za granicą.

Praca tymczasowa za granicą – co jeszcze warto zabrać?

Dokumenty i wystarczająca suma pieniędzy są niewątpliwie istotne, ale należy pamiętać także o zabraniu odpowiednich ubrań – dostosowanych do różnych warunków pogodowych, a także wykonywanej pracy. Zabierz ze sobą płaszcz (kurtkę) oraz obuwie przeciwdeszczowe, szczególnie ważne w przypadku pracy tymczasowej na zewnątrz. Przygotowując się do każdego wyjazdu za granicę, czy to w celach zarobkowych, czy turystycznych, zabierz ze sobą mapę, a nawet słownik i rozmówki. Z pewnością pomogą odnaleźć się w nieznanym dotąd kraju.

Jeżeli jesteś już pracownikiem Contrain możesz skorzystać z platformy e-learningowej do nauki języka angielskiego, która jest dostępna po zalogowaniu się do panelu pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*