Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Praca w Holandii – co warto wiedzieć?

Baza wiedzy2017.05.26
Praca w Holandii – co warto wiedzieć?

Holandia to jeden z najchętniej wybieranych krajów Unii Europejskiej w celach zarobkowych. Kojarzy się nie tylko z malowniczymi tulipanami i wiatrakami, ale również z możliwością podjęcia pracy – zarówno tymczasowej, jak i stałej. Praca w Holandii to z pewnością okazja do dobrego zarobku, ale przed wyjazdem za granicę warto poznać specyfikę holenderskiego rynku pracy i dowiedzieć się, jakie warunki muszą zostać spełnione.

Praca w Holandii – jaka i dla kogo?

Rynek pracy w Holandii nie tylko potrzebuje, ale również wspiera pracowników tymczasowych, którzy okazują się niezbędni do rozwoju krajowej gospodarki. To właśnie do pracy fizycznej, sezonowej poszukiwanych jest najwięcej osób. Praca w Holandii obejmuje różne branże: ogrodnictwo, rolnictwo, logistykę, budownictwo i inne. Możliwe jest podjęcie pracy przy produkcji lub pakowaniu różnych towarów, w magazynach, na plantacjach, w szklarniach, przy zbieraniu owoców lub pielęgnacji terenów zielonych. Praca za granicą jest również szansą dla wyspecjalizowanych osób – spawaczy, operatorów wózków widłowych czy mechaników.

Praca tymczasowa za granicą to okazja dla każdego Polaka – z doświadczeniem lub bez. Sezonowa praca będzie doskonałą opcją dla studentów, szukających wakacyjnego zajęcia. Nie brak jednak ofert pracy dla zainteresowanych pewnym zatrudnieniem i stałym pobytem. Trzeba tylko spełnić określone warunki – być pełnoletnim i posiadać dowód osobisty lub paszport. Znajomość języka obcego nie zawsze jest warunkiem koniecznym, ale z pewnością będzie dodatkowym atutem. Na niektórych stanowiskach wymagana jest taka znajomość w stopniu umożliwiającym komunikację.

Jak szukać pracy tymczasowej za granicą?

Zagraniczne oferty pracy powinny być dokładnie analizowane, a decyzja o podjęciu takiego zatrudnienia przemyślana. Praca za granicą może być wyszukiwana samodzielnie, poprzez portale internetowe lub polecenia znajomych, którzy sami podjęli taką pracę, ale również przez specjalne agencje pracy. Agencja pracy tymczasowej znacznie ułatwia takie poszukiwania poprzez pomoc w znalezieniu zaufanego pracodawcy. Przybliża także realia panujące na holenderskim rynku pracy oraz może oferować pomoc w zakresie wyżywienia i zakwaterowania. Agencja ma obowiązek wskazać przyszłemu pracownikowi, jakie dokumenty będzie musiał przygotować i pomóc mu w dopełnieniu wszelkich formalności.

Praca w Holandii i formalności

Jeżeli interesuje Cię praca w Holandii, niezbędne będzie wyrobienie numeru identyfikacji podatkowej sofi. To bardzo istotny dokument, który należy wyrobić możliwie jak najszybciej – uprawnia do podjęcia legalnej pracy oraz założenia konta bankowego. Wyrabia się go osobiście i tylko raz – przysługuje na całe życie! Numer BSN jest konieczny w przypadku osób, które zamierzają pracować i przebywać na terenie Holandii dłużej niż 4 miesiące. Agencja pracy tymczasowej również udziela pomocy w przejściu wszystkich formalności i uzyskaniu numeru sofi/BSN.

Szybki kontakt dla Firm

Jesteś pracodawcą i szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i jako pierwszy dowiaduj się o nowościach w Contrain.


* Zapisując się do newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

  • PUP
  • IMP
  • PFHR