8 lutego 2023|Baza wiedzy, Holandia, Niemcy

Co zabrać na wyjazd do pracy w Niemczech lub Holandii?

Co zabrać na wyjazd do pracy w Niemczech lub Holandii?

Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych nie są nowością – wiele osób od lat podejmuje się pracy sezonowej, aby poprawić swoją sytuację materialną. Niektórzy dodatkowo chcą podszkolić znajomość języka, zdobyć cenne doświadczenie lub przeżyć wspaniałą przygodę. Do wyjazdu należy jednak odpowiednio się przygotować. Zbliża się termin Twojego wyjazdu do pracy za granicę i zastanawiasz się, co powinieneś ze sobą zabrać? Które przedmioty są wręcz niezbędne? Dowiedz się, co zabrać na wyjazd za granicę do pracy, aby uniknąć stresujących sytuacji i ograniczyć koszty życia na miejscu.

Co znajdziesz w artykule:

  1. Zaplanuj przygotowania
  1. Co zabrać ze sobą na wyjazd za granicę?
  1. Podróż do Niemiec lub Holandii z Polski – co ze sobą wziąć?
  1. Jakie jedzenie zabrać ze sobą na wyjazd za granicę?
  1. Wyjazd do pracy do Niemiec lub Holandii – jaką odzież zabrać?
  1. Co zabrać do pracy za granicą? Lista niezbędnych dokumentów
  1. Wyjazd do pracy do Niemiec lub Holandii – jaką odzież zabrać?

Wyjazd za granicę – co zabrać? Zaplanuj przygotowania

Decyzja o podjęciu zatrudnienia poza granicami kraju zazwyczaj jest podejmowana po wielu dniach, tygodniach, a czasami nawet miesiącach przemyśleń. Podobnie przygotowania do wyjazdu do pracy w Holandii lub Niemczech powinny zostać odpowiednio i starannie zaplanowane oraz rozłożone w czasie. Dotyczy to szczególnie osób, które po raz pierwszy udają się za granicę w celach zarobkowych. Dlatego pierwszą wskazówką niech będzie przygotowanie listy spraw do załatwienia przed wyjazdem oraz dokładny spis rzeczy, które musisz ze sobą zabrać. Dzięki temu przygotowania przebiegną sprawniej, w luźnej atmosferze, a Ty nie będziesz musiał stresować się, czy na pewno o niczym nie zapomniałeś. Dodatkowo, wracając do kraju, miej taką listę przy sobie, a nie zapomnisz o żadnym cennym przedmiocie. Jeżeli masz taką możliwość, porozmawiaj z osobą, która ma już za sobą podobne doświadczenia i miała pracę w Niemczech lub Holandii. Dzięki jej wskazówkom być może uda Ci się uniknąć zbędnych kosztów.

Co zabrać ze sobą na wyjazd za granicę?

Trudno jednoznacznie określić, co zabrać na wyjazd za granicę. Zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim od kraju, do którego się wybierasz, pory roku, rodzaju pracy, jaki podejmiesz, a także czasu, który zamierzasz spędzić w innym państwie. W Contrain zawsze zapewniamy zakwaterowanie, dlatego nie musisz się martwić o wyposażenie kuchni i łazienki – znajdziesz w nich wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Poza tą kwestią warto sprawdzić, czy odzież roboczą zapewnia pracodawca, czy musisz zabrać ze sobą stosowne ubrania? Jakie ceny żywności obowiązują na miejscu? Co warto wziąć ze sobą, a które produkty bardziej opłaca się kupić w docelowym kraju?

Wśród najpopularniejszych kierunków, które Polacy wybierają w celach zarobkowych, wymienia się Holandię i Niemcy. To kraje, gdzie wciąż potrzeba rąk do pracy, a warunki finansowe są atrakcyjne. Praca za granicą w tych krajach daje wysokie szanse na zwiększenie oszczędności.

Podróż do Niemiec lub Holandii z Polski – co ze sobą wziąć?

Warto zacząć od przebiegu samej podróży – dowiedz się, ile będzie trwać wyjazd do Niemiec samochodem (może zająć od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od miejsca startu i jego odległości od punktu docelowego). Przygotowując się na kilkugodzinną podróż, zapakuj podręczny bagaż, w którym umieścisz wszystkie cenne przedmioty, tj. telefon, portfel z gotówką i kartą, czy dokumenty. Pod ręką warto mieć odżywcze przekąski, które wygodnie będzie zjeść w trasie. Niech będą to pokarmy gotowe do spożycia, które nie brudzą i nie mają intensywnego zapachu. Przygotuj się, że czas podróży do Niemiec może ulec wydłużeniu na skutek różnych zdarzeń losowych. Nie zawsze w trasie uda się znaleźć czynny sklep czy restaurację, w której można by zjeść pełnowartościowy posiłek. Pamiętaj o napojach – weź przede wszystkim wodę.

Wyjazd do Holandii z Polski może trwać nawet kilkanaście godzin. Dlatego pamiętaj, aby odpowiednio zaplanować prowiant i zabrać ze sobą wszystkie potrzebne przedmioty. Jeżeli spakujesz je do dużego bagażu, w czasie podróży możesz nie mieć do nich dostępu. Przydadzą Ci się wszelkie umilacze czasu, szczególnie jeśli jedziesz bez znajomych lub partnera, z którym mógłbyś rozmawiać. Weź ze sobą książkę, przygotuj playlistę z ulubioną muzyką. Pamiętaj o słuchawkach, opasce na oczy, czy zatyczkach do uszu. Zabierz te przedmioty, które sprawią, że podróż minie szybko i przyjemnie.

Jakie jedzenie zabrać ze sobą na wyjazd za granicę?

Żywność to jedna z podstawowych kwestii, jakie porusza się, mówiąc o wyjeździe do pracy za granicę. Podstawowy dylemat dotyczy tego, czy brać ze sobą prowiant, czy robić zakupy na miejscu. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie w Niemczech i Holandii jest droższe niż w Polsce. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, zrób zakupy przed wyjazdem i spakuj ze sobą dużą torbę (upewnij się, jaki bagaż możesz ze sobą zabrać). Postaw przede wszystkim na żywność z długim terminem przydatności, którą będziesz mógł wykorzystać do przygotowania szybkich i smacznych posiłków, tj. ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, czy hermetycznie zapakowane produkty. Ilość pożywienia dostosuj do czasu pobytu, ponieważ nie warto robić zbyt dużych zapasów na kilkutygodniowy wyjazd. Dowiedz się, jakie są koszty życia w konkretnym kraju, gdyż w niektórych miejscach różnice w stosunku do Polski mogą być niewielkie, zatem transport może okazać się bezzasadny.

Wyjazd do pracy do Niemiec lub Holandii – jaką odzież zabrać?

Jeżeli czeka Cię wyjazd do pracy za granicę i zastanawiasz się, co zabrać ze sobą, dowiedz się, jaki klimat panuje w kraju, do którego się wybierasz. Jeżeli Twoim docelowym miejscem są Niemcy lub Holandia, to powinieneś wiedzieć, że warunki atmosferyczne nieznacznie różnią się od tych panujących w Polsce. Choć nasze państwa leżą stosunkowo niedaleko od siebie, to jednak klimat w Niemczech i Holandii jest nieco odmienny. Częściej zdarza się tam porywisty wiatr, czy deszcz oraz panuje wyższy poziom wilgoci. Oznacza to, że latem temperatury mogą osiągać wyższe wartości, niż w Polsce, a zimą mróz będzie bardziej dokuczliwy. Dlatego weź pod uwagę przede wszystkim porę roku, na którą planujesz swój wyjazd. Niezależnie od miesiąca podróży, zabierz ze sobą kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Dowiedz się, czy pracodawca zapewnia Ci odzież roboczą, czy musisz zabrać ze sobą ubrania do pracy. Dokładnie dowiedz się, na jakim stanowisku, w jakich warunkach, na zewnątrz, czy w środku budynku będziesz pracować. Jeżeli wybierasz się np. do pracy przy zbiorach, pamiętaj o nakryciu głowy! Weź pod uwagę, że po pracy będziesz mieć wolny czas. Warto zatem wziąć ze sobą wygodne ubrania, w których będziesz mógł zwiedzać nowe miejsca, wychodzić na zakupy, do kina lub restauracji.

Co zabrać do pracy za granicą? Lista niezbędnych dokumentów

Planujesz wyjazd za granicę i zastanawiasz się, co jeszcze musisz zabrać? Nie możesz zapomnieć o dokumentach, bez których podjęcie zatrudnienia, a czasami także przekroczenie granicy będzie niemożliwe. Dowód osobisty powinieneś mieć przy sobie – koniecznie upewnij się, że nie upłynął jego termin ważności. Będzie niezbędny m.in. podczas rutynowej kontroli granicznej. Jeśli podpisałeś już umowę o pracę i zakwaterowanie, również weź je ze sobą. Może przydać Ci się także dodatkowe ubezpieczenie oraz prawo jazdy. Warto zabrać ze sobą kopie wszystkich dokumentów, ponieważ mogą one przydać się w przypadku zgubienia lub kradzieży oryginałów.

Jeśli sam organizujesz wyjazd do Niemiec lub Holandii z Polski samodzielnie, zadbaj o dopełnienie wszelkich formalności, abyś na miejscu nie musiał się o nie martwić. Dokładnie sprawdź wiarygodność pracodawcy! Gdy zdecydowałeś się podjąć współpracę z agencją, która pomogła Ci dopełnić formalności i udzieli wsparcia podczas organizacji – dowiesz się, jakie dokumenty będą niezbędne podczas wyjazdu do Holandii lub Niemiec do pracy.

Lista rzeczy na wyjazd za granicę

Wiesz już, co zabrać do jedzenia na wyjazd za granicę do pracy, jakie ubrania oraz dokumenty musisz mieć przy sobie. Pamiętaj, że lista będzie różnić się w zależności od docelowego kraju, rodzaju podejmowanej pracy i indywidualnych wymagań stawianych przez pracodawców. Weź pod uwagę przede wszystkim własne bezpieczeństwo i komfort i dokładnie zaplanuj przygotowania. Dzięki temu uda Ci się uniknąć stresujących i nieprzyjemnych sytuacji. Weź pod uwagę, że wyjazd do Niemiec lub Holandii do pracy ma na celu poprawę sytuacji finansowej, warto zatem zadbać o maksymalne ograniczenie kosztów, a tym samym zwiększenie oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*