Monter Polska

Praca montera w Polsce polega na montowaniu maszyn lub podzespołów. Osoba na tym stanowisku wypełnia swoje obowiązki zgodnie z harmonogramem produkcyjnym. W większości przypadków jest to praca zmianowa – czyli taka, w której pracownicy wykonują swoje zadania w różnych porach dnia i nocy, zmieniając się cyklicznie na danym stanowisku po upływie wskazanej liczby godzin, dni lub tygodni. 

Znajdź prace dla siebie

Operator wózka widłowego

Operator wózka widłowegoPolska - Łódź, ul. Dąbrowskiego

4700 PLN brutto/miesiąc

Operator wózka widłowego

Pracownik produkcji – operator działu usług wewnętrznych

Pracownik produkcji – operator działu usług wewnętrznychPolska - Łódź

5400 PLN brutto/miesiąc

Produkcja

Inspektor jakości

Inspektor jakościPolska - Drezdenko

32,66 PLN brutto/miesiąc

Produkcja

Operator montażu i obróbki

Operator montażu i obróbkiPolska - Drezdenko

31,76 PLN brutto/godz

Monter

Operator szlifierni / rdzeniarz

Operator szlifierni / rdzeniarzPolska - Drezdenko

31,76 PLN brutto/godz

Produkcja

Magazynier z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych

Magazynier z uprawnieniami do obsługi wózków widłowychPolska - Łódź

4800 + premie PLN brutto/miesiąc

Operator wózka widłowego

Magazynier z UDT – praca w Łodzi

Magazynier z UDT – praca w ŁodziPolska - Łódź

5600 PLN brutto/miesiąc

Komisjoner/magazynier

Montażysta! Atrakcyjne wynagrodzenie!

Montażysta! Atrakcyjne wynagrodzenie!Polska - Koluszki

od 30,78 do 35,10 PLN brutto/godz

Komisjoner/magazynier

Operator wózka jezdniowego bez uprawnień – Radomsko

Operator wózka jezdniowego bez uprawnień – RadomskoPolska - Radomsko

27,77 PLN brutto/godz

Komisjoner/magazynier

Kompletowanie zamówień. Praca z dużą ilością godzin od zaraz!

Kompletowanie zamówień. Praca z dużą ilością godzin od zaraz!Polska - Wola Bykowska okolice Piotrkowa Trybunalskiego

30,50 zł- 32,00 PLN brutto/godz

Pomocnik magazynowy

Operator wózka widłowego z UDT w Radomsku

Operator wózka widłowego z UDT w RadomskuPolska - Radomsko

27,77 PLN brutto/godz

Produkcja

Praca na stanowisku magazyniera

Praca na stanowisku magazynieraPolska - Łódź

4800 + premie PLN brutto/miesiąc

Komisjoner/magazynier

Pracownik linii produkcyjnej. Atrakcyjne benefity w programie poleceń!

Pracownik linii produkcyjnej. Atrakcyjne benefity w programie poleceń!Polska - Łódź

4 900 PLN brutto/miesiąc

Produkcja

Pracownik obsługi linii produkcyjnej

Pracownik obsługi linii produkcyjnejPolska - Kanie okolice Warszawy

27.78 PLN brutto/godz

Produkcja

Obsługa maszyn przędzalniczych

Obsługa maszyn przędzalniczychPolska - Łódź, ul. Dąbrowskiego

4700 PLN brutto/miesiąc

Produkcja

Produkcja opakowań kartonowych

Produkcja opakowań kartonowychPolska - Łódź

30 PLN brutto/godz

Produkcja

Operator montażu. Praca od zaraz!

Operator montażu. Praca od zaraz!Polska - Drezdenko

31,76 PLN brutto/godz

Produkcja

Pracownik linii przy produkcji gumowych pasków.

Pracownik linii przy produkcji gumowych pasków.Polska - Łódź

4780 PLN brutto/miesiąc

Komisjoner/magazynier

Konfekcjoner – produkcja plomb samolotowych

Konfekcjoner – produkcja plomb samolotowychPolska - Łódź

4430-4900 PLN brutto/miesiąc

Produkcja

Szukasz pracy jako monter w Polsce? Zapoznaj się z naszymi ofertami! Znajdziesz tutaj mnóstwo atrakcyjnych propozycji zatrudnienia w najlepszych polskich firmach.

Monter Polska. Jaki jest jego zakres obowiązków?

Szukając pracy montera w Polsce szybko zauważysz, że jest to bardzo szerokie pojęcie. Przede wszystkim, w odniesieniu do tego stanowiska stosuje się wiele nazw, m.in. monter mebli, monter maszyn i urządzeń, monter układów elektronicznych, monter rusztowań, czy monter okablowania. W związku z tym, obowiązki mogą się różnić w zależności od wykonywanej funkcji. Przykładowo, monter elektryk może być odpowiedzialny za wykonywanie prac serwisowych instalacji elektrycznych. Z kolei monter mechanik realizuje obowiązki związane z demontażem lub montażem maszyn, oraz cięciem metali.

Monter, zgodnie z nazwą tej profesji, zajmuje się montażem – łączeniem ze sobą różnych elementów czyli półfabrykatów urządzeń, przedmiotów, maszyn lub urządzeń w taki sposób, aby powstała z nich konkretna całość. Cały proces przebiega według wskazanych kryteriów technicznych.

Najpopularniejsze profesje w pracy montera to m.in. monter rusztowań (jego zadaniem jest montowanie, ustawianie i demontowanie rusztowań metalowych, drewnianych i tzw. pomostów); monter urządzeń i maszyn (odpowiedzialny za składanie elementów i podzespołów maszyn lub urządzeń np. elektronicznych, AGD); monter instalacji elektrycznych (wykonujący obowiązki związane z instalacją, montażem i dbaniem o poprawne działanie systemów elektrycznych).

Zadania w pracy montera

Z reguły do głównych obowiązków w pracy montera należą montowanie maszyn na hali produkcyjnej, naprawa usterek w maszynach lub podzespołach, oraz wykonywanie zadań według otrzymanego projektu, planu, czy harmonogramu.

Podsumowując, monter to ogólna nazwa grupy stanowisk dotyczących montażu różnego rodzaju komponentów. Do najważniejszych czynności związanych z tym zawodem należą więc zadania montażowe, takie jak:

  • cięcie,
  • układanie,
  • szlifowanie,
  • łączenie,
  • wkręcanie komponentów,
  • demontaż instalacji,
  • proste prace porządkowe,
  • obsługa narzędzi pomiarowych,
  • kontrola jakości wytwarzanych komponentów,
  • naprawa usterek,
  • przeprowadzanie prac serwisowych,
  • wykonywanie kontroli sprzętu,
  • sporządzanie dokumentacji montażowej,
  • raportowanie swojej pracy,
  • branie pod uwagę kryteriów technicznych danej instalacji.

W jakich branżach oferuje się pracę montera?

Do pracy montera zatrudnia się w wielu zróżnicowanych branżach. Oczywiście, głównie w branży przemysłowej, budowniczej, meblarskiej, instalacyjnej, produkcyjnej, remontowej oraz fotowoltaicznej. Jednak bez względu na firmę, w której będziesz zatrudniony, efektem Twojej pracy będzie stworzenie pewnej spójnej całości, produktu lub instalacji.

W zawodzie montera praca odbywa się w przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności. Zazwyczaj takie stanowisko dostępne jest w firmach meblarskich i budowlanych, gdzie poszukiwani są np. monterzy mebli czy rusztowań. Ważną rolę odgrywają też monterzy maszyn i urządzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych, oraz ci zatrudnieni w firmach z zakresu elektryki.

Warto podkreślić, że pracę montera w Polsce uznaje się za zawód przyszłościowy i godziwie opłacany. Pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na kandydatów praktycznie w całym kraju. Dlatego znalezienie zatrudnienia w tej profesji nie jest większym problemem.

Czy praca montera to propozycja dla każdego?

W zależności od potrzeb firmy i specyfiki jej usług, od monterów w Polsce wymaga się różnych kompetencji. Wiele zależy więc od branży, w jakiej się zatrudniasz.

Oczywiście, każdy monter powinien mieć pewną wiedzę techniczną, np. z zakresu elektroniki, budowy maszyn, wykrywania usterek, klimatyzacji czy fotowoltaiki. W przypadku wielu ofert pracy monter musi również posiadać umiejętności manualne i znajomość rysunku technicznego. Ponadto, mile widziane jest prawo jazdy kategorii B. Dodatkowe atuty na tym stanowisku to np. uprawnienia do prowadzenia wózków jezdniowych UDT i uprawnienia spawalnicze (cenione głównie w branży przemysłowej i budowlanej).

W niektórych przypadkach możliwe są też częste wyjazdy służbowe – w takim wypadku wymagana będzie dyspozycyjność i mobilność. Poza tym, w pracy montera zwraca się uwagę na tzw. kompetencje zawodowe miękkie. Choć jego stanowisko jest jednoosobowe, to bardzo często musi współpracować w grupie. Dlatego warto, aby była to osoba komunikatywna.

Monter: praca, wymagania i wynagrodzenie

Przy zatrudnieniu jako monter, praca w Polsce zapewnia średnie zarobki na poziomie 5-8 tys. zł brutto, choć rzeczywiste zarobki zależą od doświadczenia, branży i lokalizacji. Jednocześnie zawód ten uznaje się za przyszłościowy i dobrze opłacany. Na rynku poszukiwani są specjaliści techniczni, do tego brakuje pracowników z doświadczeniem. Oczywiście ekspert w danej dziedzinie, pracujący w większym przedsiębiorstwie, może liczyć na wyższą wypłatę.

Jednocześnie, normą są różnego rodzaju bonusy i premie, np. dofinansowanie do obiadów, karta Multisport, czy możliwość zwiększenia wynagrodzenia poprzez przystąpienie do wewnętrznego systemu szkoleniowego.

Przy wyliczaniu wynagrodzenia w pracy montera znaczenie ma konkretna dziedzina, w jakiej jest zatrudniony. Wiele zależy również od wielkości i kapitału danej firmy. Poza tym niektóre prace mogą wiązać się z pewnym ryzykiem, jak np. montaż rusztowań na budowach, co generuje dodatkowy wzrost wypłaty na tym stanowisku.

Wymagania pracodawców na stanowisku montera

Osoba pracująca w tej profesji musi mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe i brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Inne, częste wymagania na stanowisku montera w Polsce to:

  • umiejętność obsługi konkretnych narzędzi lub urządzeń,
  • doświadczenie w obszarze montażu lub produkcji,
  • znajomość obsługi komputera,
  • dyspozycyjność (częstym zjawiskiem jest praca w systemie zmianowym),
  • znajomość rysunku technicznego (jako dodatkowy atut),
  • czasem certyfikaty poświadczające ukończenie kursów,
  • znajomość przepisów BHP.

Poza tym, jak wspomnieliśmy wyżej, osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna mieć pewne cechy personalne umożliwiające jej efektywną pracę w zespole. Oprócz tego ważne jest zaangażowanie w powierzone obowiązki i odpowiedzialność.

Monter praca w Polsce. Sprawdź nasze oferty

W Contrain znajdziesz szeroki wybór ofert pracy montera w Polsce. Zapewniamy legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i pełne ubezpieczenie. Korzystając z pomocy agencji pracy, masz pewność, że Twój proces rekrutacyjny przebiegnie w sposób jasny i przejrzysty. Poza tym, będziesz pod stałą opieką opiekuna projektu.

Aplikuj o pracę montera w Polsce tak, jak Ci wygodnie: za pomocą formularza na stronie, telefonicznie, mailowo lub przez Messengera. Nasi rekruterzy znajdą ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb!