Operator wózka widłowego Polska
Praca jako operator wózka widłowego w Polsce cieszy się dużą popularnością. Ze względu na dobre zarobki i małe wymagania, które muszą spełnić kandydaci na to stanowisko, zawód operatora spotyka się z dużym zainteresowaniem.
Znajdź prace dla siebie
Operator wózka widłowego
Polska - Łódź, ul. Dąbrowskiego
4700 PLN brutto/miesiąc
Operator wózka widłowego
Pracownik produkcji – operator działu usług wewnętrznych
Polska - Łódź
5400 PLN brutto/miesiąc
Produkcja
Magazynier z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych
Polska - Łódź
4800 + premie PLN brutto/miesiąc
Operator wózka widłowego
Montażysta! Atrakcyjne wynagrodzenie!
Polska - Koluszki
od 30,78 do 35,10 PLN brutto/godz
Komisjoner/magazynier
Operator wózka jezdniowego bez uprawnień – Radomsko
Polska - Radomsko
27,77 PLN brutto/godz
Komisjoner/magazynier
Kompletowanie zamówień. Praca z dużą ilością godzin od zaraz!
Polska - Wola Bykowska okolice Piotrkowa Trybunalskiego
30,50 zł- 32,00 PLN brutto/godz
Pomocnik magazynowy
Praca na stanowisku magazyniera
Polska - Łódź
4800 + premie PLN brutto/miesiąc
Komisjoner/magazynier
Pracownik linii produkcyjnej. Atrakcyjne benefity w programie poleceń!
Polska - Łódź
4 900 PLN brutto/miesiąc
Produkcja
Pracownik produkcji – montaż podzespołów sprzętów AGD. Praca od zaraz! Umowa o pracę.
Polska - Radomsko
27,77 PLN brutto/godz
Produkcja
Pracownik obsługi linii produkcyjnej
Polska - Kanie okolice Warszawy
27.78 PLN brutto/godz
Produkcja
Pracownik linii przy produkcji gumowych pasków.
Polska - Łódź
4780 PLN brutto/miesiąc
Komisjoner/magazynier
Wózki podnośnikowe widłowe to urządzenia wykorzystywane w większości magazynów, sklepów i centrów logistycznych. Służą zarówno do pobierania towaru z regału, podnoszenia go i opuszczania w pionie, jak i do transportowania palet w obrębie magazynu. Istnieją też wózki bez napędu, które można obsługiwać bez dodatkowych uprawnień, czyli tzw. ręczne wózki transportowe.
W agencji pracy Contrain znajdziesz mnóstwo ciekawych ofert pracy w kraju. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych, zaufanych pracodawców. Wśród nich dostępne są propozycje dla osób z uprawnieniami, jak i dla tych bez zdanego egzaminu UDT (Urzędu Dozoru Technicznego).
Operator wózka widłowego: praca i zakres obowiązków
Operator wózka widłowego zajmuje się obsługą wózka przemysłowego – pojazdu kołowego, który zazwyczaj jest napędzany benzyną, ciekłym gazem lub prądem elektrycznym. Operator kieruje więc wózkiem i steruje jego elementami, takimi jak widły czy platforma, a także zabezpiecza ładunek oraz przewozi go we wskazane miejsce.
Ponadto praca operatora wózka widłowego polega na rozładowywaniu, ważeniu i inwentaryzacji materiałów. Zdarza się też, że pracownik ma dodatkowe obowiązki, takie jak etykietowanie, klasyfikowanie, czy rejestracja towaru. Zależnie od posiadanych umiejętności, uprawnień i zarobków operatorzy widlaków mogą przeprowadzać również drobne prace konserwacyjne (związane z eksploatacją pojazdu).
Główne obowiązki operatora
Zależnie od miejsca zatrudnienia, do obowiązków kierowcy mogą należeć:
- sterowanie pojazdem i transportowanie materiałów,
- kontrola stanów magazynowych,
- eksploatacja i konserwacja pojazdów,
- czynności inwentaryzacyjne,
- przygotowywanie i wysyłka paczek,
- wydawanie towarów.
W pracy operatora wózka widłowego przydają się takie cechy charakteru jak opanowanie, cierpliwość i spostrzegawczość, a także umiejętność wykonywania zadań w skupieniu. Pełnienie tej funkcji wymaga bowiem przestrzegania konkretnych przepisów BHP.
Ile zarabia operator wózka widłowego w Polsce?
Podstawową kwestią, która interesuje kandydatów do pracy operatora wózka widłowego, są zarobki. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku w Polsce wynosi od 5000 złotych brutto/mies. Jednak wysokość wypłaty zależy od zakresu obowiązków. Nie bez znaczenia jest posiadane doświadczenie czy uprawnienia konkretnego pracownika.
Nie ma wątpliwości, że kierowca widlaka w Polsce ma dobre perspektywy. Może znaleźć zatrudnienie w wielu branżach, od magazynów różnej wielkości po fabryki, przedsiębiorstwa przemysłowe, składy budowlane, sklepy ogrodnicze, sklepy wielkopowierzchniowe, hurtownie i markety. W większości dużych przedsiębiorstw obowiązuje też praca zmianowa. Praca jest dostępna wszędzie tam, gdzie wymaga się szybkiego, sprawnego transportu ładunków umieszczonych na paletach. W niektórych miejscach można liczyć też na benefity pracownicze. Coraz więcej firm wprowadza premie zależne od stażu, osiągniętych targetów, czy dodatkowych zadań w trakcie zmiany.
Jeśli więc zależy Ci na dobrze płatnym, stabilnym zawodzie, warto spróbować swoich sił jako operator wózka widłowego.
Kto może zostać kierowcą widlaka?
Osoby pracujące na jako kierowca widlaka w Polsce dzielą się na dwie kategorie: z uprawnieniami i bez uprawnień. Aby zostać operatorem nie jest konieczne ukończenie szkół, studiów ani wielomiesięcznych szkoleń. Wymogów jest stosunkowo niewiele.
Przy pracy na ręcznych wózkach transportowych (proste urządzenia napędzane siłą ludzkich mięśni), wystarczy krótkie przeszkolenie przez pracodawcę lub innego pracownika. Natomiast w przypadku części osób obsługujących wózki jezdniowe, a więc wyposażonych w silnik dowolnego rodzaju, potrzebne są uprawnienia. Najważniejszym z nich jest pozytywne zaliczenie egzaminu państwowego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego i zdobycie uprawnień operatorskich.
Jak więc widać, operator wózka widłowego pracujący w Polsce, który obsługuje wózek spalinowy lub elektryczny, musi posiadać aktualne zaświadczenia kwalifikacyjne.
Czy można prowadzić bez uprawnień?
Najczęściej operator wózka widłowego pracuje na podstawie uzyskanych uprawnień wydawanych przez UDT. Jednak istnieje możliwość kierowania wózkiem, posiadając wyłącznie prawo jazdy kategorii B. Dotyczy to wyłącznie wózków bez mechanicznego systemu podnoszenia, czyli tzw. prostych paleciaków.
Jednocześnie zdobycie uprawnień na wózki widłowe nie jest trudnym zadaniem. Sam egzamin przeprowadzany przez UDT jest najczęściej organizowany przez firmę oferującą szkolenie. Do egzaminu może podejść każdy, kto przeszedł odpowiednie badania lekarskie i wykształcenie minimum podstawowe. Badania są przeprowadzane przez lekarza medycyny pracy i obejmują m.in. sprawdzenie wzroku, słuchu, sprawności psychoruchowej.
Wymagania dla operatów widlaka
Aby móc obsługiwać wózki widłowe trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe, oraz uzyskać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora.
W niektórych przypadkach operator widlaka w Polsce musi przedstawić dokumentację UDT. Informuje ona, że zdobył umiejętność obsługi wózków widłowych z mechanicznym systemem podnoszenia, czyli odbył specjalistyczny kurs składający się z części teoretycznej i praktycznej. O ile szkolenie z zakresu obsługi urządzeń transportu bliskiego może prowadzić wiele podmiotów, to uprawnienia wydaje jedynie Urząd Dozoru Technicznego.
Szkolenia przeważnie odbywają się w formie stacjonarnej. Dostępne są również takie, w których część teoretyczna jest prowadzona zdalnie. Zakres tematyczny kursu obejmuje m.in. budowę i sposób działania wózków widłowych, zasady BHP obowiązujące w pracy operatora, ćwiczenia praktyczne (przygotowanie do jazdy, wykonywanie manewrów), prowadzenie dokumentacji technicznej pojazdu. Warto zaznaczyć, że zależnie od kategorii maszyn, uprawnienia na wózki widłowe otrzymuje się na 5 lub 10 lat.
Operator wózka widłowego Polska. Oferty pracy
Jeśli szukasz dobrych ofert pracy dla operatora wózka widłowego w Polsce, zapraszamy do kontaktu. Pamiętaj, że pracująca na tym stanowisku osoba często jest zobowiązana do wykonywania dodatkowych zadań, takich jak ręczny rozładunek towarów, utrzymanie porządku czy uzupełnianie danych w systemie. Jeśli czujesz, że taka praca będzie odpowiednia dla Ciebie i masz ukończone 18 lat, zapoznaj się z naszymi ofertami. Wśród nich znajdziesz propozycje zarówno dla specjalistów z uprawnieniami UDT, jak i dla osób bez uprawnień.
Agencja pracy Contrain zapewni Ci wygodną, szybką aplikację o pracę. Nasi konsultanci przedstawią Ci warunki współpracy, pomogą w wyborze odpowiedniej oferty, odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w dopełnieniu wszelkiego rodzaju formalności. Z Contrain podpiszesz korzystną umowę, uzyskasz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy i wszelkie niezbędne dokumenty. Nie czekaj – wybierz zaufaną agencję z 27-letnim doświadczeniem w zatrudnianiu.