Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Jak wygląda praca w szklarni – odkrywamy tajniki pracy sezonowej w Holandii

Baza wiedzy2019.03.22
Jak wygląda praca w szklarni – odkrywamy tajniki pracy sezonowej w Holandii

Słyszałeś/aś o pracy sezonowej w holenderskiej szklarni? Zastanawiasz się, czy jest to praca odpowiednia dla Ciebie?, czy podołasz obowiązkom pracowniczym?, czy pracodawca zapewni Ci odpowiednie warunki bytowe i wynagrodzenie?

Mimo tego, że znajomość języków obcych jest dużym atutem przy rekrutacji, to nie jest ona konieczna ze względu na to, że praca w szklarni wiąże się z rutyną i wykonywane czynności są do siebie bardzo podobne.

Po przyjeździe do Holandii, w pierwszy dzień pracownicy są przyuczani, muszą zostać zaznajomieni ze wszystkimi narzędziami potrzebnymi do pracy, a także poznać anatomię danego warzywa. Na szklarni z papryką niezwykle ważne jest, aby ścinać ją razem z „ogonkiem”, tuż przy samej „obręczy” – miękkiej części rośliny. Istotne jest również żeby wybierać ładne, najbardziej dojrzałe warzywa. Znaleźliśmy dla Ciebie pracę na szklarni z papryką – KLIK

W niektórych szklarniach, do pracy używa się wózków elektrycznych, które umożliwiają zrywanie warzyw na różnych wysokościach. Przy zbiorze pomidorów bardzo dużą role odgrywają czynności pielęgnacyjne, takie jak obrywanie liści i pędów, okręcanie plant i regulacja gron przy użyciu wspomnianych wózków. Zebrane warzywa są pakowane do transportu i przekazywane do punktów dystrybucji na całym świecie. Chcesz spróbować swoich sił przy zbiorze pomidorów w Holandii? Zaaplikuj – KLIK

Pamiętaj, że pod koniec roku kalendarzowego, w okolicach listopada i grudnia kończy się sezon prac szklarniowych, a obowiązkiem pracownika jest tzw. „likwidacja szklarni”, która polega na pozbyciu się starych roślin i gruntownym posprzątaniu obiektu w celu posadzenia nowych sadzonek.

Co ważne, wyjeżdżając do pracy za granicę z Contrain, podpisujesz polską umowę, dzięki której nie obowiązuje Cię tzw. „wiekówka” w Holandii. Niezależnie od tego, ile masz lat – zarabiasz zawsze tyle samo.

Szybki kontakt dla Firm

Jesteś pracodawcą i szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami.

Przed wysłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą danych osobowych.

 • Współadministratorami danych osobowych są spółki : Contrain Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a, Contrain Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Global Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a. Możecie się Państwo z nami skontaktować pod adresem e-mail: kontakt@contrain.pl
 • Współadministratorzy powołali Inspektora Ochrony Danych, kontakt z Inspektorem jest możliwy pod adresem: iod@contrain.pl
 • Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie uzasadnionego interesu prawnego Współadministratorów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), jakim jest wysyłka informacji o możliwości nawiązania współpracy, w odpowiedzi na pytania zadane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej. Dane będą wykorzystywane jedynie w celu odpowiedzi na zadawane poprzez formularz pytania.
 • Państwa dane będą przechowywane przez okres 3 lat od wysłania zapytania, a w przypadku nawiązania współpracy przez czas trwania tej współpracy.
 • Dane mogą być ujawniane odbiorcom świadczącym dla Współadministratorów obsługę informatyczną oraz obsługę procesów biznesowych.
 • Przysługuje Państwu prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia danych do innego Administratora, a także prawo do ograniczenia przetwarzania w warunkach art. 18 RODO. Przysługuje Panu/Pani także prawo wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania danych. Żądania mogą być kierowane na wyżej wymieniony adres e-mailowy, bądź mogą być składane osobiście pod wskazany wyżej adres korespondencyjny lub e-mailowy.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże jest warunkiem koniecznym do wysyłki odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Brak podania danych osobowych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu oraz uniemożliwi nawiązanie współpracy.
 • Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych sprawującego kontrolę nad legalnością i prawidłowością przetwarzania danych osobowych.
 • Pani/Pana dane nie będą przekazywane do krajów spoza obszaru UE oraz do organizacji międzynarodowych.
 • Wobec Pani/Pana danych osobowych nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje (decyzje bez udziału człowieka), nie będą też one podlegały profilowaniu.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

 • PUP
 • IMP
 • PFHR
 • AHK
 • OKAP
 • PUIG