29 listopada 2021|Aktualności, Koronawirus

Szczepienia a praca za granicą

Szczepienia a praca za granicą

Zasady bezpieczeństwa dotyczące pandemii za granicą różnią się od tych w Polsce. Pracodawcy mają osobne zasady postępowania wobec osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Osoby zaszczepione mogą liczyć na wiele ułatwień, zaś niezaszczepione muszą liczyć się z dodatkowymi formalnościami.

Sprawdź, co dotyczy Ciebie!

Na terenie Niemiec każdy land może wprowadzić własne obostrzenia. O zmianach zasad bezpieczeństwa informujemy naszych pracowników na bieżąco.

NIEMCY                 Osoby zaszczepioneOsoby niezaszczepione
Wjazd do krajuNie musisz wykonywać testówPrzekraczając granicę musisz okazać aktualny negatywny test PCR
PracaMożesz swobodnie chodzić do pracyCodziennie przed pracą musisz wykonać test. Tylko negatywny wynik pozwala Ci wejść na teren zakładu i podjąć pracę
Po pracySwoboda poruszania się i kontaktówMasz ograniczony dostęp do usług, handlu i rozrywki. Do niektórych restauracji czy pubów nie wejdziesz nawet po okazaniu negatywnego testu

Zasady zmieniają się dynamicznie również na terenie Holandii. 15.01.2022 otworzyły się sklepy i supermarkety. Można korzystać także z usług kosmetycznych i fryzjerskich. Wszystkie szkoły także zostały otwarte. Zamknięte pozostają puby i restauracje.

HOLANDIAOsoby zaszczepioneOsoby niezaszczepione
Wjazd do krajuNie musisz wykonywać testówPrzekraczając granicę musisz okazać aktualny negatywny test PCR
PracaMożesz swobodnie chodzić do pracyMożesz chodzić do pracy (zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi 25.11.2021)
Po pracyWiększa swoboda poruszania się i kontaktów
Masz ograniczony dostęp do usług, handlu i rozrywki. Do niektórych obiektów nie wejdziesz nawet po okazaniu negatywnego testu
Kontakt z osobą zarażoną koronawirusemJeżeli jesteś zaszczepiony trzecią dawką, nie obowiązuje cię kwarantanna!Jeżeli w ciągu ostatnich ośmiu tygodni nie przechodziłeś/aś koronawirusa (nie jesteś ozdrowieńcem), musisz zrobić test i odbyć kwarantannę w przypadku pozytywnego testu.

Warto pamiętać, że mimo zmian w zasadach bezpieczeństwa, praca za granicą jest możliwa. Zaaplikuj już dziś!