Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Praca w Niemczech dla par – czy naprawdę warto?

Baza wiedzy2019.04.05
Praca w Niemczech dla par – czy naprawdę warto?

Dla wielu osób poszukujących pracy za granicą, najważniejszą kwestią, która pozwala zadecydować o wyborze danej oferty jest to, czy ma możliwość zabrania ze sobą osoby towarzyszącej. Wybierając agencję pracy tymczasowej, warto zorientować się, czy zapewnia taką opcję. Wyjazd na dłużej wiąże się bowiem z tęsknotą za domem i bliskimi.

Zanim decyzja o wyjeździe w parze zapadnie, na pewno pojawi się wiele wątpliwości – „Czy na pewno będziemy potrafili się porozumieć?” Rzeczywiście, mężczyźni i kobiety przy wyborze branży, w której chcą pracować mogą być niezgodni. Wybierzcie zatem taką ofertę, która będzie odpowiadała Wam obu i będzie dopasowana do Waszego doświadczenia i umiejętności, to pozwoli Wam pracować u jednego pracodawcy. Spróbujcie swoich sił przy produkcji sałatek owocowo-warzywnych.  Można szybko dostrzec, że pary, które wyjeżdżają do pracy do Niemiec i są zatrudnione w jednej firmie szybciej przystosowują się do życia na obczyźnie – czują bezpieczeństwo i wsparcie w przypadku niepowodzeń. Warto pamiętać, że agencje zapewniają pokoje dwuosobowe na firmowych zakwaterowaniach – dostosowane do wymogów partnerów.

Czy naprawdę warto wyjechać w parze? Jeśli wiesz, że jesteś osobą emocjonalną i nie wyobrażasz sobie wyjechać na dystans kilkuset kilometrów do pracy w Niemczech bez swojej drugiej połowy, to odpowiedź brzmi TAK. Skontaktuj się z wybraną agencją pracy – na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego dla dwojga.

Co powiecie na wspólną pracę na magazynie? KLIK

Szybki kontakt dla Firm

Jesteś pracodawcą i szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami.

Przed wysłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą danych osobowych.

 • Współadministratorami danych osobowych są spółki : Contrain Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a, Contrain Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Global Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a. Możecie się Państwo z nami skontaktować pod adresem e-mail: kontakt@contrain.pl
 • Współadministratorzy powołali Inspektora Ochrony Danych, kontakt z Inspektorem jest możliwy pod adresem: iod@contrain.pl
 • Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie uzasadnionego interesu prawnego Współadministratorów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), jakim jest wysyłka informacji o możliwości nawiązania współpracy, w odpowiedzi na pytania zadane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej. Dane będą wykorzystywane jedynie w celu odpowiedzi na zadawane poprzez formularz pytania.
 • Państwa dane będą przechowywane przez okres 3 lat od wysłania zapytania, a w przypadku nawiązania współpracy przez czas trwania tej współpracy.
 • Dane mogą być ujawniane odbiorcom świadczącym dla Współadministratorów obsługę informatyczną oraz obsługę procesów biznesowych.
 • Przysługuje Państwu prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia danych do innego Administratora, a także prawo do ograniczenia przetwarzania w warunkach art. 18 RODO. Przysługuje Panu/Pani także prawo wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania danych. Żądania mogą być kierowane na wyżej wymieniony adres e-mailowy, bądź mogą być składane osobiście pod wskazany wyżej adres korespondencyjny lub e-mailowy.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże jest warunkiem koniecznym do wysyłki odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Brak podania danych osobowych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu oraz uniemożliwi nawiązanie współpracy.
 • Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych sprawującego kontrolę nad legalnością i prawidłowością przetwarzania danych osobowych.
 • Pani/Pana dane nie będą przekazywane do krajów spoza obszaru UE oraz do organizacji międzynarodowych.
 • Wobec Pani/Pana danych osobowych nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje (decyzje bez udziału człowieka), nie będą też one podlegały profilowaniu.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

 • PUP
 • IMP
 • PFHR
 • AHK
 • OKAP
 • PUIG