Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Baza wiedzy2018.04.23
Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Zainteresowała Cię praca za granicą i masz szansę na zatrudnienie? Wysłanie aplikacji i pozytywne przejście wstępnego etapu rekrutacji, czyli rozmowy telefonicznej, to już połowa sukcesu! Ale najważniejsze przed Tobą. Jeśli agencja pracy tymczasowej zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną do jednego z biur, weź sprawy w swoje ręce i przygotuj się do niej jak najlepiej! W czasie spotkania dowiesz się jak dokładnie wygląda praca za granicą na konkretnym stanowisku, a jeśli spełnisz wymagania i dobrze się zaprezentujesz, masz szansę na zatrudnienie. Ważne jest Twoje zaangażowanie, doświadczenie i kwalifikacje, ale również prezencja – zachowanie czy ubiór. Zobacz, jak odpowiednio przygotować się do takiego spotkania, by zrobić naprawdę dobre wrażenie.

Praca tymczasowa – zabierz potrzebne dokumenty na rozmowę rekrutacyjną

Pamiętaj, by na spotkanie rekrutacyjne zabrać ze sobą potrzebne dokumenty. Agencja pracy tymczasowej powinna Cię o tym poinformować. Obowiązkowo zabierz ze sobą:

 • Aktualny dowód osobisty lub paszport,
 • Dokument, który potwierdza ubezpieczenie zdrowotne w Polsce,
 • Numer konta złotówkowego oraz walutowego,
 • Inne dokumenty, których wymaga pracodawca (np. prawo jazdy czy uprawnienia na wózki widłowe).

Więcej o tym, co przygotować przed rozmową, znajdziesz w Strefie kandydata

Zgromadź informacje i przygotuj pytania o pracy

W czasie spotkania rekruter będzie chciał potwierdzić Twoje kwalifikacje i sprawdzić czy rzeczywiście poradzisz sobie na danym stanowisku. Nie idź zatem na żywioł, ale przygotuj się jak najlepiej. Zacznij od przejrzenia informacji o firmie – odwiedź witrynę internetową pracodawcy, na której często umieszczane są treści dotyczące pracy za granicą. Zapoznaj się dokładnie z ogłoszeniem o pracę na dane stanowisko, by być świadomym zakresu obowiązków i stawianych wymagań. Na tej podstawie przygotuj również pytania do pracodawcy – pokażesz, że praca tymczasowa za granicą jest dla Ciebie ważna.

Zbierz także najważniejsze informacje o sobie! Pomyśl, co powiesz na temat swoich umiejętności, kwalifikacji oraz tego, dlaczego chcesz podjąć pracę.

Zadbaj o odpowiednią prezencję

Udając się na spotkanie rekrutacyjne musisz zadbać również o odpowiednia prezencję. Postaw na właściwy ubiór – schludny, niewyzywający i stonowany. Ubierz się też wygodnie, by strój nie krępował Twoich ruchów. Przybądź odpowiednio wcześnie, przywitaj się z rekruterem i przedstaw się z imienia i nazwiska.

Uwaga! Pamiętaj o punktualności. Sprawdź możliwości dojazdu do miejsca, w którym ma odbyć się spotkanie i wyjdź odpowiednio wcześnie z domu. Zabierz ze sobą numer kontaktowy do agencji, by w razie problemów poinformować o ewentualnym spóźnieniu.

Mów rzeczowo i zgodnie z prawdą

W czasie rozmowy rekrutacyjnej powinieneś podawać tylko prawdziwe informacje – nie warto kłamać na temat swojego doświadczenia, ponieważ i tak zostanie ono zweryfikowane. Nie wyrażaj się źle o swoim poprzednim pracodawcy, bo może zostać to nieprzychylnie odebrane. Staraj się mówić spokojnie i rzeczowo – rozwijaj swoje odpowiedzi na pytania (nie mów tylko „Tak” lub „Nie”).

Praca za granicą to coś, co Cię interesuje? Zastosuj się do wszystkich wskazówek i rusz na spotkanie rekrutacyjne! Jeśli pozytywnie przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną, agencja pracy tymczasowej może zaproponować Ci zatrudnienie.

Jeżeli wybierasz się na rozmowę rekrutacyjną w Contrain sprawdź wcześniej adresy naszych biur TUTAJ

 

 

Szybki kontakt dla Firm

Jesteś pracodawcą i szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami.

Przed wysłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą danych osobowych.

 • Współadministratorami danych osobowych są spółki : Contrain Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a, Contrain Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Global Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a. Możecie się Państwo z nami skontaktować pod adresem e-mail: kontakt@contrain.pl
 • Współadministratorzy powołali Inspektora Ochrony Danych, kontakt z Inspektorem jest możliwy pod adresem: iod@contrain.pl
 • Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie uzasadnionego interesu prawnego Współadministratorów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), jakim jest wysyłka informacji o możliwości nawiązania współpracy, w odpowiedzi na pytania zadane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej. Dane będą wykorzystywane jedynie w celu odpowiedzi na zadawane poprzez formularz pytania.
 • Państwa dane będą przechowywane przez okres 3 lat od wysłania zapytania, a w przypadku nawiązania współpracy przez czas trwania tej współpracy.
 • Dane mogą być ujawniane odbiorcom świadczącym dla Współadministratorów obsługę informatyczną oraz obsługę procesów biznesowych.
 • Przysługuje Państwu prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia danych do innego Administratora, a także prawo do ograniczenia przetwarzania w warunkach art. 18 RODO. Przysługuje Panu/Pani także prawo wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania danych. Żądania mogą być kierowane na wyżej wymieniony adres e-mailowy, bądź mogą być składane osobiście pod wskazany wyżej adres korespondencyjny lub e-mailowy.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże jest warunkiem koniecznym do wysyłki odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Brak podania danych osobowych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu oraz uniemożliwi nawiązanie współpracy.
 • Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych sprawującego kontrolę nad legalnością i prawidłowością przetwarzania danych osobowych.
 • Pani/Pana dane nie będą przekazywane do krajów spoza obszaru UE oraz do organizacji międzynarodowych.
 • Wobec Pani/Pana danych osobowych nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje (decyzje bez udziału człowieka), nie będą też one podlegały profilowaniu.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

 • PUP
 • IMP
 • PFHR
 • AHK
 • OKAP
 • PUIG