23 kwietnia 2018

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Zainteresowała Cię praca za granicą i masz szansę na zatrudnienie? Wysłanie aplikacji i pozytywne przejście wstępnego etapu rekrutacji, czyli rozmowy telefonicznej, to już połowa sukcesu! Ale najważniejsze przed Tobą. Jeśli agencja pracy tymczasowej zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną do jednego z biur, weź sprawy w swoje ręce i przygotuj się do niej jak najlepiej! W czasie spotkania dowiesz się jak dokładnie wygląda praca za granicą na konkretnym stanowisku, a jeśli spełnisz wymagania i dobrze się zaprezentujesz, masz szansę na zatrudnienie. Ważne jest Twoje zaangażowanie, doświadczenie i kwalifikacje, ale również prezencja – zachowanie czy ubiór. Zobacz, jak odpowiednio przygotować się do takiego spotkania, by zrobić naprawdę dobre wrażenie.

Praca tymczasowa – zabierz potrzebne dokumenty na rozmowę rekrutacyjną

Pamiętaj, by na spotkanie rekrutacyjne zabrać ze sobą potrzebne dokumenty. Agencja pracy tymczasowej powinna Cię o tym poinformować. Obowiązkowo zabierz ze sobą:

  • Aktualny dowód osobisty lub paszport,
  • Dokument, który potwierdza ubezpieczenie zdrowotne w Polsce,
  • Numer konta złotówkowego oraz walutowego,
  • Inne dokumenty, których wymaga pracodawca (np. prawo jazdy czy uprawnienia na wózki widłowe).

Więcej o tym, co przygotować przed rozmową, znajdziesz w Strefie kandydata

Zgromadź informacje i przygotuj pytania o pracy

W czasie spotkania rekruter będzie chciał potwierdzić Twoje kwalifikacje i sprawdzić czy rzeczywiście poradzisz sobie na danym stanowisku. Nie idź zatem na żywioł, ale przygotuj się jak najlepiej. Zacznij od przejrzenia informacji o firmie – odwiedź witrynę internetową pracodawcy, na której często umieszczane są treści dotyczące pracy za granicą. Zapoznaj się dokładnie z ogłoszeniem o pracę na dane stanowisko, by być świadomym zakresu obowiązków i stawianych wymagań. Na tej podstawie przygotuj również pytania do pracodawcy – pokażesz, że praca tymczasowa za granicą jest dla Ciebie ważna.

Zbierz także najważniejsze informacje o sobie! Pomyśl, co powiesz na temat swoich umiejętności, kwalifikacji oraz tego, dlaczego chcesz podjąć pracę.

Zadbaj o odpowiednią prezencję

Udając się na spotkanie rekrutacyjne musisz zadbać również o odpowiednia prezencję. Postaw na właściwy ubiór – schludny, niewyzywający i stonowany. Ubierz się też wygodnie, by strój nie krępował Twoich ruchów. Przybądź odpowiednio wcześnie, przywitaj się z rekruterem i przedstaw się z imienia i nazwiska.

Uwaga! Pamiętaj o punktualności. Sprawdź możliwości dojazdu do miejsca, w którym ma odbyć się spotkanie i wyjdź odpowiednio wcześnie z domu. Zabierz ze sobą numer kontaktowy do agencji, by w razie problemów poinformować o ewentualnym spóźnieniu.

Mów rzeczowo i zgodnie z prawdą

W czasie rozmowy rekrutacyjnej powinieneś podawać tylko prawdziwe informacje – nie warto kłamać na temat swojego doświadczenia, ponieważ i tak zostanie ono zweryfikowane. Nie wyrażaj się źle o swoim poprzednim pracodawcy, bo może zostać to nieprzychylnie odebrane. Staraj się mówić spokojnie i rzeczowo – rozwijaj swoje odpowiedzi na pytania (nie mów tylko „Tak” lub „Nie”).

Praca za granicą to coś, co Cię interesuje? Zastosuj się do wszystkich wskazówek i rusz na spotkanie rekrutacyjne! Jeśli pozytywnie przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną, agencja pracy tymczasowej może zaproponować Ci zatrudnienie.

Jeżeli wybierasz się na rozmowę rekrutacyjną w Contrain sprawdź wcześniej adresy naszych biur TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*