Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Czy wiesz, że praca na polskiej umowie za granicą jest dla Ciebie bardziej opłacalna?

Baza wiedzy2019.10.22
Czy wiesz, że praca na polskiej umowie za granicą jest dla Ciebie bardziej opłacalna?

Dlaczego warto pracować z Contrain na polskiej umowie o pracę tymczasową?

Zarobisz więcej netto

Pracując za granicą na polskiej umowie zarabiasz w euro, ale składki odprowadzasz w złotówkach. Dzięki temu Twoje zarobki netto, przy tej samej kwocie brutto, będą większe na polskiej umowie niż na umowie holenderskiej.

Bez względu na Twój wiek stawka wynagrodzenia będzie taka sama

Pracując w Holandii na podstawie holenderskiej umowy obowiązywałaby Cię tzw. wiekówka. Wiekówka wprowadza zróżnicowane wynagrodzenia w zależności od wieku – młodsze osoby zawsze zarobią mniej, niż wykonujący tę samą pracę starsi pracownicy. Pracując na polskiej umowie zyskujesz – będąc osobą pełnoletnią, niezależnie od wieku, stawka Twojego wynagrodzenia będzie taka sama!

Otrzymasz ciągłość ubezpieczenia

Pracując z Contrain na polskiej umowie jesteś ubezpieczony nawet po powrocie do Polski. Także w trakcie dłuższej, kilkutygodniowej przerwy zachowasz ubezpieczenie, a Contrain wypłaci Ci wynagrodzenie z tytułu polskiej umowy, nawet gdy nie pracujesz! Ty odpoczywasz, a my opłacamy Twoje wynagrodzenie!

Będziesz mieć prawo do dodatków socjalnych oraz zasiłku dla bezrobotnych

Polska umowa to polskie dodatki i zasiłki. Zatrudniając się na polskiej umowie nie stracisz swoich praw, np. do urlopu macierzyńskiego czy zasiłku dla bezrobotnych, po zakończeniu pracy.

I pamiętaj, na polskiej umowie odkładasz na emeryturę!

Szybki kontakt dla Firm

Jesteś pracodawcą i szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami.

Przed wysłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą danych osobowych.

 • Współadministratorami danych osobowych są spółki : Contrain Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a, Contrain Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Towarowej 35, Contrain Global Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 3-go Maja 14a. Możecie się Państwo z nami skontaktować pod adresem e-mail: kontakt@contrain.pl
 • Współadministratorzy powołali Inspektora Ochrony Danych, kontakt z Inspektorem jest możliwy pod adresem: iod@contrain.pl
 • Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie uzasadnionego interesu prawnego Współadministratorów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), jakim jest wysyłka informacji o możliwości nawiązania współpracy, w odpowiedzi na pytania zadane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej. Dane będą wykorzystywane jedynie w celu odpowiedzi na zadawane poprzez formularz pytania.
 • Państwa dane będą przechowywane przez okres 3 lat od wysłania zapytania, a w przypadku nawiązania współpracy przez czas trwania tej współpracy.
 • Dane mogą być ujawniane odbiorcom świadczącym dla Współadministratorów obsługę informatyczną oraz obsługę procesów biznesowych.
 • Przysługuje Państwu prawo dostępu do Pani/Pana danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia danych do innego Administratora, a także prawo do ograniczenia przetwarzania w warunkach art. 18 RODO. Przysługuje Panu/Pani także prawo wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania danych. Żądania mogą być kierowane na wyżej wymieniony adres e-mailowy, bądź mogą być składane osobiście pod wskazany wyżej adres korespondencyjny lub e-mailowy.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże jest warunkiem koniecznym do wysyłki odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Brak podania danych osobowych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu oraz uniemożliwi nawiązanie współpracy.
 • Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych sprawującego kontrolę nad legalnością i prawidłowością przetwarzania danych osobowych.
 • Pani/Pana dane nie będą przekazywane do krajów spoza obszaru UE oraz do organizacji międzynarodowych.
 • Wobec Pani/Pana danych osobowych nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje (decyzje bez udziału człowieka), nie będą też one podlegały profilowaniu.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

 • PUP
 • IMP
 • PFHR
 • AHK
 • OKAP
 • PUIG