12 kwietnia 2018

Agencja pracy tymczasowej – obalamy mity

Agencja pracy tymczasowej – obalamy mity

Niewiedza z zakresu pracy tymczasowej powoduje wiele nieporozumień, a co za tym idzie, przyczynia się do powstawania mitów na temat agencji pracy tymczasowej i pracy za granicą. My rozprawimy się z wszystkimi nieprawdziwymi opiniami i udowodnimy, że warto korzystać z pomocy agencji pracy tymczasowej.

Mit: Praca za granicą to praca tylko na chwilę

Bardzo często praca tymczasowa w Holandii, w Niemczech czy w innym kraju kojarzona jest z niestabilnym zatrudnieniem. Oczywiście zdarzają się zlecenia tylko na kilka tygodni, ale nie brak pracy za granicą na kilka-kilkanaście miesięcy. Krótsze zlecenia są dobrą opcją dla młodych ludzi, którzy cenią sobie elastyczność zatrudnienia. Jednak agencje pracy oferują też wiele prac całorocznych, które trwają kilkanaście miesięcy.

Nasze stałe oferty pracy możesz sprawdzić TUTAJ

Mit: Praca tymczasowa to praca za gorsze wynagrodzenie

Nic bardziej mylnego – zazwyczaj jest wręcz przeciwnie! Pracownicy tymczasowi pod żadnym pozorem nie pracują za „głodowe stawki”.  Wynagrodzenie pracownika nie może być mniejsze niż najniższa pensja krajowa. W praktyce pensje pracowników tymczasowych są zazwyczaj jednak znacznie atrakcyjniejsze. Dodatkowo, agencja pracy tymczasowej czuwa nad pracownikami i w razie problemów podejmuje negocjacje u pracodawcy użytkownika.

Mit: Praca tymczasowa to praca tylko na umowach śmieciowych

Warto wiedzieć, że agencja pracy tymczasowej nie zatrudnia pracowników wyłącznie w oparciu o kontrakty cywilnoprawne. Taki rodzaj umowy zawierany jest najczęściej w przypadku prac mających charakter zlecenia, np. roznoszenie gazet lub posprzątanie wskazanych pomieszczeń. Rzeczywistą podstawą zatrudnienia przez agencję jest umowa o pracę na czas określony. To właśnie od takiej umowy agencja odprowadza np. podatki i składki ZUS. Zawierana umowa odpowiada charakterowi świadczonej pracy i jest w pełni zgodna z prawem.

W Contrain zatrudnimy pracowników na polskiej umowie o pracę tymczasową co daje im wiele korzyści. Największą przewagą takiej umowy na pewno są wyższe zarobki netto niż na umowie holenderskiej, przy tej samej kwocie brutto.

Mit: Pracownik tymczasowy jest gorzej traktowany

Pracownicy tymczasowi zatrudnieni przez agencje są gorzej traktowani od tych zatrudnionych na etat? To nieprawda! Ustawa o zatrudnieniu tymczasowym jasno wskazuje na konieczność równego traktowanie takich pracowników. Jeżeli pracodawca użytkownik odstępuje od tych warunków, pracownicy tymczasowi powinni dopominać się swoich praw. Agencja pracy tymczasowej dba o pracowników i zapewnia im godne warunki zatrudnienia u pracodawcy użytkownika.

Mit: Agencje pracy pobierają prowizje

Można spotkać się także z opinią, że agencja pracy tymczasowej pobiera prowizję od wynagrodzenia pracownika. W rzeczywistości pobieranie prowizji od pensji pracownika jest niezgodne z polskim prawem. Jeżeli jako kandydat szukający pracy spotkasz się z agencją, która będzie naliczać prowizję za Twoją pracę zachowaj czujność i nie nawiązuj z taką firmą współpracy.

Mit: Tymczasowa praca za granicą jest tylko dla młodych ludzi

Praca za granicą, w Holandii czy w Niemczech, jest często wybierana przez młodych ludzi. Praca sezonowa przypadająca na miesiące letnie jest szczególnie atrakcyjna dla studentów i absolwentów, którzy poszukują wakacyjnego zajęcia zarobkowego. Nie znaczy to jednak, że inne osoby nie mogą podjąć pracy za granicą! Praca tymczasowa dostępna jest dla ludzi w każdym wieku. Wszystkie nasze oferty pracy są dostępne TUTAJ i skorzystać z nich może każda osoba pełnoletnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*