26 kwietnia 2021|Aktualności, FAQ, Koronawirus

Szczepienia – najczęściej zadawane pytania

Szczepienia – najczęściej zadawane pytania

FAQ

 1. Czy szczepienie organizowane przez pracodawcę jest bezpieczne?
  Szczepienie jest jak najbardziej bezpieczne – jest organizowane w placówce służby zdrowia i przeprowadzane przez zespoły, w których skład wejdzie od jednej do czterech osób: jedna–dwie osoby kwalifikujące i jedna–dwie prowadzące szczepienia. W każdym punkcie będzie osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy – lekarz lub ratownik medyczny.
 2. Kiedy odbędą się szczepienia?
  Program szczepień pracowniczych rozpocznie się w połowie maja. Dokładna data zostanie zakomunikowana po potwierdzeniu otrzymania dostaw szczepionek, każdemu pracownikowi osobno.
 3. Kto może skorzystać z programu szczepień z Contrain
  Szczepienia są organizowane dla pracowników wszystkich spółek Contrain oraz dla osób współpracujących z Contrain.
 4. Jaka dokumentacja jest niezbędna do przeprowadzenia szczepienia?
  Pracownik, który chce się zaszczepić musi mieć wydrukowany kwestionariusz wywiadu przed szczepieniem. Kwestionariusz zostanie dostarczony przed szczepieniem.
 5. Jaką szczepionką będę mógł się zaszczepić?
  Będzie Pan/Pani zaszczepiony bezpieczną, zatwierdzoną przez Europejską Agencję Leków szczepionką, pochodzącą od polskiej Agencji Rezerw Materiałowych. W tym momencie nie mamy potwierdzenia od jakiego producenta będzie pochodziła nasza szczepionka.
 6. Czy muszę mieć e-skierowanie?
  Rząd planuje przeprowadzić rejestrację wszystkich zainteresowanych do 9 maja. W momencie rozpoczęcia szczepień na terenie firm, wszyscy zainteresowani pracownicy będą już w systemie opieki zdrowotnej jako skierowani na szczepienie.
 7. Czy po szczepieniu pierwszą dawką mogę wyjechać za granicę bez testu na COVID – 19
  Szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia w tej chwili z obowiązku wykonania testu. Testy swoim pracownikom nadal opłaca nasza firma.
 8. Czy Contrain zapewni mi także drugą dawkę szczepionki?
  Tak, szczepienia z Contrain to pełen cykl szczepień. Na drugą dawkę umówieni zostaniecie Państwo oddzielnie.
 9. Jakie warunki muszę spełnić, aby zaszczepić się z Contrain?
  Do programu szczepień organizowanego przez Contrain może przystąpić każdy pracownik. Contrain zapewnia pracę w jednym z krajów oddelegowania: w Niemczech lub w Holandii. Zapewniamy także pracę tymczasowa w Polsce, w szczególności dla obcokrajowców. Aby móc się zaszczepić należy wypełnić formularz na stronie www.contrain.pl/szczepimy lub na www.contrain.pl , następnie poczekać na kontakt ze strony Contrain. Rekruter zadzwoni do Państwa, aby przeprowadzić wywiad telefoniczny. W trakcie rozmowy rekruter zapyta także o chęć zaszczepienia się przed wyjazdem do pracy za granicę. Po pozytywnej weryfikacji, omówieniu warunków zatrudnienia i wyjazdu do Niemiec lub Holandii, zostanie Pan/Pani zapisana na listę osób chętnych do szczepienia. Przed zaszczepieniem podpiszemy z Panem/Panią umowę o pracę tymczasową. Dodatkowym obowiązkiem jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy o zdolności do pracy.
 10. Jaki okres musi upłynąć od zaszczepienia się do wyjazdu za granicę?
  Jest Pan/Pani zobowiązana do wyjazdu w ciągu 14 dni po zaszczepieniu, chyba, że stan zdrowia nie pozwoli na wyjazd (na podstawie zaświadczenia od lekarza)
 11. Jak długo po szczepieniu muszę odczekać z testem na COVID, chcąc wyjechać za granicę?
  Nie ma żadnego zalecenia wskazującego na czas, który musi upłynąć między szczepieniem a testem. To oznacza, że test może Pan/Pani wykonać zaraz po zaszczepieniu.
 12. Jak zapisać się na szczepienie z Contrain?
  Aby zapisać się na szczepienie należy wypełnić formularz na stronie www.contrain.pl/szczepimy lub na www.contrain.pl , następnie poczekać na kontakt ze strony Contrain. O kolejności szczepień decyduje data zapisania się. Osoby, które zapisały się pierwsze, będą miały pierwszeństwo zaszczepienia się. Terminy szczepień wyznacza firma Contrain.
 13. Jestem już pracownikiem firmy Contrain, przebywam za granicą, czy możliwość szczepienia mnie także dotyczy?
  Oczywiście, szczepienie dotyczy wszystkich pracowników. Jeśli jesteś pracownikiem naszej firmy i przebywasz za granicą lub w Polsce, wypełnij formularz www.contrain.pl/szczepimy lub na www.contrain.pl, a skontaktujemy się z Tobą. Pamiętaj, samo wypełnienie formularza nie oznacza, że automatycznie jesteś zapisany na szczepienie. Pracownik Contrain zweryfikuje Twoją sytuację, aby określić, kiedy jest możliwe zaszczepienie się.
 14. Czy mogę zostać poinformowany o tym, że nie dostałem się do programu szczepień.
  Tak, program szczepień jest całkowicie bezpłatny i dobrowolny, jednakże organizowany przez naszą firmę. To Contrain decyduje o ilości i dostępności miejsc, terminach oraz rości sobie prawo odmowy zapisania na szczepienie.