26 października 2021|Aktualności, Koronawirus

Nowe zasady wjazdu do Holandii – o tym warto wiedzieć!

Nowe zasady wjazdu do Holandii – o tym warto wiedzieć!

Bezpieczeństwo naszych pracowników i kandydatów do pracy jest dla nas bardzo ważne, dlatego śledzimy sytuację epidemiologiczną i na bieżąco informujemy, o czym należy pamiętać przed wyjazdem z Polski. 

Od niedzieli (24.10) Polska stała się dla Holandii strefą pomarańczową. Co to oznacza w praktyce? 

1. Możesz wyjechać do pracy – granice nie są zamknięte, na chwilę obecną nie ma informacji o planowanych lockdownach, zarówno na terenie Polski jak i Holandii. 

2. Musisz mieć ze sobą Unijny Certyfikat Covid lub zaświadczenie dla ozdrowieńców (ważne pół roku od przechorowania). Jeśli nie jesteś osobą zaszczepioną, musisz posiadać aktualny negatywny test na COVID-19. Wymagane testy to PCR (wykonany na 48 godzin przed wjazdem do Holandii) lub test antygenowy (wykonany na 24 godziny przed wjazdem do Holandii).

3. Jeśli podróżujesz samolotem, musisz mieć przy sobie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia.Więcej informacji o dokumencie znajdziesz na stronach przewoźników, u których chcesz wykupić bilet lotniczy.

Nie jesteś zaszczepiony i chcesz wyjechać? 
Od początku trwania pandemii pomagamy osobom wyrażającym chęć szczepienia na terenie Holandii. Nasi koordynatorzy wspierają pracowników w kwestiach logistycznych, transportowych i urzędowych.

W okresie jesienno-zimowym sytuacja epidemiologiczna może się zmieniać, ale Ty nie musisz rezygnować z pracy z Contrain. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo!