Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Jak wygląda praca w Holandii?

Baza wiedzy2017.07.24
Jak wygląda praca w Holandii?

Holandia to jeden z ulubionych kierunków emigracji zawodowej Polaków. Oferty zatrudnienia na różnych stanowiskach, a także okazja do atrakcyjnego zarobku sprawiają, że praca za granicą staje się obiektem zainteresowania młodych ludzi, szukających wakacyjnego zajęcia, a także wszystkich pracowników fizycznych poszukujących pracy sezonowej. Wyjazd za granicę to jednak poważny krok, dlatego warto wiedzieć jak wygląda praca w Holandii i na co możesz liczyć.

Praca w Holandii – dla kogo i jak szukać?

Praca tymczasowa za granicą, a dokładniej w Holandii, to okazja dla każdego, bez względu na to, jakie kwalifikacje posiada. Wśród zagranicznych ofert pracy znajdą się takie dla wykwalifikowanych pracowników, ale i osób nieposiadających specjalnych kwalifikacji, które dopiero rozpoczynają przygodę z pracą sezonową. Znajomość języka obcego (angielskiego, niderlandzkiego lub niemieckiego) będzie dodatkowym atutem, ale nie na wszystkich stanowiskach jest ona wymagana. Praca bez znajomości języka obcego jest możliwa!

Możesz szukać ofert na własną rękę lub zdecydować się na dużo bezpieczniejsze rozwiązanie. Agencja pracy tymczasowej nie tylko pomoże Ci w wyborze odpowiedniej dla Ciebie oferty, ale udzieli wsparcia przy dokonywaniu wszelkich formalności. Masz również pewność, że Twój przyszły pracodawca działa w stu procentach legalnie i możesz mu zaufać.

Praca tymczasowa w Holandii – na jakich stanowiskach?

Zatem gdzie i na jakich stanowiskach możliwa jest praca tymczasowa w Holandii? Możesz aplikować do pracy przy różnego typu zbiorach, a w tym przy zbiorze i segregacji pieczarek. Niektóre stanowiska wymagają doświadczenia w podobnej pracy w Polsce lub za granicą, a inne oferują możliwość przyuczenia do tego zajęcia. Jako pracownik szklarniowy możesz zbierać i pielęgnować także warzywa, takie jak pomidory, ogórki i papryki. Na takim stanowisku musisz być gotowy do pracy na wózku szklarniowym. Praca w Holandii możliwa jest również do podjęcia w firmach produkcyjnych oraz sortowniach odzieży. Niektóre ze stanowisk są przeznaczone dla osób, które choć w podstawowym stopniu znają język angielski lub niemiecki. Jeśli język nie jest dla Ciebie przeszkodą, być może zainteresuje Cię praca w Holandii przy pielęgnacji roślin ozdobnych i doniczkowych oraz praca w gospodarstwie.

W magazynach, na halach produkcyjnych, szklarniach i w innych obiektach panują pewne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Każdy Pracownik przechodzi jednak odpowiednie szkolenie – z zakresu obowiązków oraz BHP. Przedtem agencja pracy tymczasowej zawrze z Tobą umowę o pracę oraz opłaci potrzebne badania lekarskie. W umowie o pracę określone są ważne warunki – wynagrodzenie oraz czas, na który zawierana jest umowa. Zawarcie umowy z agencją pracy tymczasowej to również gwarancja terminowego wynagrodzenia – wypłacane jest na wskazane polskie konto walutowe.

Zakwaterowanie i transport, czyli wyjazd do pracy za granicą

Ważną częścią Twojej przygody z zagraniczną pracą jest zakwaterowanie i dojazdy do miejsca zatrudnienia. Praca w Holandii to z pewnością wyzwanie logistyczne. Ale o nic się nie martw! Agencja pracy tymczasowej pomoże Ci w organizacji zakwaterowania, ale również transportu, byś z łatwością mógł dotrzeć do pracy z miejsca tymczasowego zamieszkania.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

  • PUP
  • IMP
  • PFHR
  • AHK
  • OKAP
  • PUIG