Ważne pytania

Na jakich warunkach będę zatrudniona / zatrudniony w Contrain?
Zawieramy tylko umowę o pracę. Zanim złożysz na niej swój podpis, opłacimy Twoje badania lekarskie i przeprowadzimy szkolenia BHP. W każdej umowie określamy miejsce pracy i jej istotne warunki m.in. wynagrodzenie czy czas trwania. Fakt podjęcia współpracy rejestrujemy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Ile mogę zarobić?
Wynagrodzenia wahają się od rodzaju wykonywanej pracy, jednak każda wypłata spełnia wymogi prawa w zakresie wysokości płacy minimalnej. Jeśli interesują Cię zarobki na konkretnym stanowisku zachęcamy do przejrzenia ofert pracy, gdzie znajdziesz tę informację.
Czy za coś będę musiała / musiał płacić?
Zawarcie współpracy z Contrain nic nie kosztuje. Nasi pracownicy mają zapewnione bezpłatne badania lekarskie i inne świadczenia należne w związku z zatrudnieniem i wykonywaniem pracy na naszą rzecz. Musisz jednak liczyć się z kosztami podróży za granicę, kosztami życia oraz mieszkania. Po naszej stronie zapewniamy wsparcie organizacyjne.
Co z moim ubezpieczeniem?
Każdy pracownik jest ubezpieczony w ZUS, a w przypadku wykonywania zadań służbowych za granicą posiada tzw. formularz A1, czyli potwierdzenie ubezpieczenia w ZUS na kraje Unii Europejskiej. Formularz umożliwia opiekę zdrowotną w nagłych sytuacjach. Doradzamy też wyrobienie sobie karty EKUZ, która gwarantuje Ci leczenie w placówkach medycznych działających w ramach publicznej opieki zdrowotnej za granicą.
A jeśli potrzebuję pomocy, kiedy pracuję za granicą?
Podczas wykonywania swoich zadań za granicą pracownicy mogą korzystać z pomocy bezpośredniego przełożonego, a poza godzinami pracy, kiedy sytuacja tego wymaga, mogą mieć udzieloną pomoc przez Koordynatora Operacyjnego swojego regionu. Każdy pracownik posiada dane kontaktowe do Koordynatora i w trudnych sytuacjach może się z nim skontaktować.
Po powrocie do Polski Twoją osobą kontaktową jest Koordynator Personalny z działu Rekrutacji, który podpisywał z Tobą umowę.
Nie znam żadnego języka obcego. Czy znajdzie się dla mnie praca?
Tak, posiadamy oferty pracy dla osób bez znajomości języka. Oczywiście nawet podstawowa znajomość angielskiego, niemieckiego lub holenderskiego zwiększa możliwości wyboru i swobodę w wybraniu najciekawszej oferty.
Jak wygląda zakwaterowanie?
Każdy pracownik Contrain wyjeżdżając za granicę ma zapewnione zakwaterowanie w kraju wykonywanej pracy. Oferujemy możliwość mieszkania zarówno w domach całorocznych, jak i w domkach kampingowych. Które zakwaterowanie zostanie przydzielone pracownikowi zależy od projektu, na który pracownik wyjedzie, ponieważ staramy się, żeby odległości między zakwaterowaniami, a miejscami pracy były jak najmniejsze. Pracownicy mają dostęp do pokoi sypialnianych, wyposażonego aneksu kuchennego, bądź kuchni oraz węzła sanitarnego. Na większości naszych zakwaterowań jest także dostęp do Internetu.
Co z dojazdami do pracy?
Pracownicy Contrain otrzymują do swojej dyspozycji rowery, którymi mogą dojechać do pracy. Jeśli odległość z miejsca zamieszkania do miejsca pracy przekracza 10 km organizujemy transport samochodem.
Czy organizujecie transport do Holandii i Niemiec?
Contrain dysponuje bazą firm transportowych z różnych województw, którą może udostępnić na prośbę pracownika. To jednak pracownik jest odpowiedzialny za kontakt z przewoźnikiem i organizację wyjazdu. Koszt biletu pokrywa pracownik.
Ile pieniędzy trzeba zabrać ze sobą?
Pracownicy Contrain otrzymują miesięczne wynagrodzenie, w związku z tym wskazane jest zabranie ze sobą gotówki (€) na bieżące zakupy oraz jako zabezpieczenie na nieprzewidziane wydatki. W tym celu warto odwiedzić strony internetowe sklepów holenderskich lub niemieckich, by zapoznać się z cenami artykułów.
Co trzeba zabrać na wyjazd?
Każdy pracownik przed wyjazdem otrzymuje pakiet informacyjny na temat pracy wraz z wykazem rzeczy, które należy ze sobą zabrać. Z pewnością należy spakować na wyjazd: dowód osobisty lub paszport, kartę do bankomatu, strój i obuwie przeciwdeszczowe, buty z umocnionym przodem, śpiwór lub kołdrę, poduszkę oraz pościel.
Czy są zaliczki?
W Contrain nie ma możliwości pobierania zaliczek. Wynagrodzenie wypłacane jest 10-tego dnia następnego miesiąca na wskazane przez pracownika polskie konto walutowe.
Czy możemy wyjechać w parze lub grupie?
Możliwość nawiązania współpracy z Contrain ma każda osoba, która pozytywnie przejdzie rozmowę kwalifikacyjną. Otrzymanie oferty wyjazdu uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji kandydata oraz od dostępności wakatów u naszych klientów.
Czy są kary finansowe w umowie, jeśli tak, to za co?
Contrain jest firmą działającą w pełni legalnie i nie stosuje żadnych kar umownych.
Czy można mieszkać na swoim zakwaterowaniu?
Istnieje możliwość mieszkania na prywatnym zakwaterowaniu, jest to jednak opcja rozpatrywana indywidualnie z danym pracownikiem.
Nie mam sofi/BSN – jak mogę wyrobić ten numer?
Contrain pomaga pracownikom w uzyskaniu numeru sofi/BSN. Koordynator operacyjny umawia wizytę w Tax Office, zawozi pracownika do urzędu, pomaga przejść przez formalności, a po wszystkim odwozi na zakwaterowanie lub do pracy. Zachęcamy do zalaminowania uzyskanego dokumentu podczas przerwy urlopowej w Polsce, aby się nie zniszczył.

Aby w najlepszym stopniu wypełnić swoje zadanie i zaproponować optymalną ofertę pracy, zapraszamy do uzupełnienia formularza zgłoszeniowego, który pozwoli zapoznać się z CV kandydata