Strefa wiedzy

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się wszystkiego,
co o pracy za granicą powinieneś wiedzieć.

Praca w Holandii – najpopularniejsze oferty pracy

Baza wiedzy2017.12.13
Praca w Holandii – najpopularniejsze oferty pracy

Atrakcyjne oferty pracy w Holandii dostępne są zarówno dla pracowników fizycznych, jak i specjalistów. Kraj tulipanów kusi dobrymi zarobkami oraz szansą zdobycia doświadczenia w rożnych branżach. Praca w Holandii możliwa jest do podjęcia m. in. w rolnictwie, ogrodnictwie, na produkcji, w magazynach i w gospodarstwach rolnych. Są to zazwyczaj prace sezonowe, które w większości przypadków nie wymagają specjalnych kwalifikacji, ani zaawansowanej znajomości języka obcego. Jakie oferty pracy w Holandii cieszą się szczególną popularnością?

Popularna praca w szklarni

Nie bez przyczyny oferty pracy w szklarni, w Holandii, cieszą się niesłabnącą popularnością. Królestwo Niderlandów znajduje się bowiem w czołówce największych światowych eksporterów warzyw i owoców. Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych wzrasta szczególnie w okresie letnim, ale praca w szklarni to zajęcie na cały rok!

Holandia słynie szczególnie ze szklarniowej uprawy pomidorów i truskawek, chociaż uprawiane są też inne warzywa i owoce. Praca w szklarni możliwa jest do podjęcia na różnych stanowiskach. Chętne osoby mogą podjąć pracę przy sprzątaniu szklarni, która opiera się na wykonywaniu różnych prac porządkowych na jej terenie, usuwaniu starych plant i sadzeniu nowych. Inne oferty pracy w Holandii proponują zajęcia związane z pielęgnowaniem i zbiorem dojrzałych już warzyw i owoców w szklarni oraz redukowanie liczby kwiatków w kwiatostanie pomidorów. Pracownik szklarniowy nierzadko musi wyróżniać się rozwiniętymi zdolnościami manualnymi.

Praca na polu i w sadownictwie

Praca w Holandii na polu i w sadach to praca sezonowa, związana z sezonem na dane warzywo, owoc lub kwiat. Oferty pracy sezonowej w Holandii nie dotyczą samego zbioru na polach, ale również sortowania, oczyszczania i pakowania zbiorów na hali produkcyjnej. W danym sezonie poszukiwani są pracownicy do zbioru kapusty, dyni, różnych gatunków sałat, szparagów, kalafiorów, cukinii, kabaczków i porów. W sadach zbierane są jabłka, gruszki i śliwki. Do tego typu prac poszukiwane są osoby cechujące się dobrym zdrowiem, bez problemów z kręgosłupem, sprawne i o zwinnych dłoniach.

Praca w ogrodnictwie przy kwiatach

Praca w Holandii to także praca przy kwiatach. Może być to zbiór kwiatów na polach uprawnych, ale również praca w szklarni i na hali produkcyjnej. Popularne oferty pracy w Holandii dotyczą zbioru i pielęgnacji takich kwiatów jak: tulipany, piwonie, hortensje, orchidee, storczyki, chryzantemy i inne. Do zadań pracownika należy najczęściej nawożenie, podlewanie, cięcie, sortowanie, przesadzanie i przygotowywanie kwiatów do wysyłki.

Praca w Holandii w pieczarkarni

Kolejne popularne oferty pracy w Holandii to oferty dotyczące zbioru pieczarek. Pieczarki to jedne ze świeżych produktów ogrodnictwa, które eksportowane są przez Holandię w największej ilości. Eksport tak dużej ilości pieczarek wymaga zatem wielu rąk do pracy. Praca w Holandii to między innymi praca w pieczarkarni – dla osób z doświadczeniem oraz z możliwością przyuczenia. Możliwe jest podjęcie pracy przy zbiorze i segregacji pieczarek oraz ich pakowaniu. Pracownik pieczarkarni musi być dokładny i wykazywać rozwinięte umiejętności manualne.

Oferty pracy w gospodarstwie

Praca w Holandii to także praca w gospodarstwie, przy opiece nad zwierzętami. Możliwe jest podjęcie pracy przy opiece świń – sprzątaniu, dokarmianiu, kolczykowaniu i pomocy przy załadunku zwierząt do transportu. Inne oferty pracy w Holandii dotyczą szczepienia kur. Mile widziane jest samo doświadczenie w pracy na gospodarstwie, ale niekoniecznie przy szczepieniu. Pracownicy mają bowiem możliwość odbycia szkolenia z tego typu obowiązków.

Wszystkie nasze aktualne oferty pracy znajdują się TUTAJ

Szybki kontakt dla Firm

Jesteś pracodawcą i szukasz pracowników? Skontaktuj się z nami.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i jako pierwszy dowiaduj się o nowościach w Contrain.


* Zapisując się do newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

Nasi partnerzy

Przez 20 lat istnienia na rynku zdobyliśmy zaufanie wielu Partnerów.

Współpracują z nami:

  • PUP
  • IMP
  • PFHR